INAUGURACJA OTWOCK

25 marca (niedziela)
ul. Sportowa 1. teren OKS Start
Wyznacz trasę

DO STARTU POZOSTAŁO

OTWOCK
INFORMACJE
OPIS TRASY
PROGRAM ZAWODÓW
MAPA TRASY

45 tysięczne miasto o unikatowej historii, położone pośród lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Oddalone od centrum Warszawy o 25 km. Dobry dojazd umożliwiony jest dzięki pięciu drogom łączącym Otwock ze stolicą, w tym jedną szynową. Do Otwocka najlepiej dostać się z Warszawy stołeczną komunikacją, przy czym Szybka Kolej Miejska (SKM) będzie najwygodniejszą z możliwych form transportu docierającą do samego serca miasta.

Zapraszamy Państwa do osobliwego miejsca na Mazowszu – do Otwocka. Jego unikatowe wartości są wynikiem koncentracji walorów klimatycznych, położenia i dóbr natury. Wykorzystali je wyjątkowi ludzie, którym udało się stworzyć na początku XX w. uzdrowisko, miasto - ogród. W Otwocku leczyła się cała Polska, a latem wypoczywała Warszawa.

Współczesny Otwock to nie tylko korzystny mikroklimat i bliskość przyrody. Nadal podziwiać tu można drewniane zabytki, pamiętające czasy uzdrowiskowej świetności osady. W czasach, w których powstawała jej letniskowa legenda, kształtował się również unikatowy styl architektoniczny, którego poza miejscowościami położonymi na tzw. linii otwockiej, próżno w Polsce szukać. Andriollówki, świdermajery, czy architektura nadświdrzańska - pod tymi, znanymi z kart przewodników nazwami kryją się drewniane rezydencje, sanatoria i domy letniskowe, których bryła łączy w sobie urodę wielu stylów. Misterność użytych do ich ozdoby delikatnych detali sprawiają, że każdy z budynków zbudowanych w tym stylu jest na zjawiskowy i jedyny.

Na uczestników wypadów "za miasto" czeka wiele zadziwiających i nastrojowych miejsc, których urok można docenić na trzech proponowanych przez nas trasach turystycznych: Czasy świetności Otwocka, Otwock uzdrowiskowy i sanatoryjny, Śladami PRL-u. Szczegóły tras na www.TurystycznyOtwock.pl

Otwock w Internecie: www.otwock.pl

Szczegóły wkrótce...

PATRONI MEDIALNI