VII ETAP URSZULIN

2 czerwca (niedziela)
Urszulin, Plac Targowy
Wyznacz trasę

DO STARTU POZOSTAŁO

URSZULIN
INFORMACJE
OPIS TRASY
PROGRAM ZAWODÓW

Urszulin - miejscowość położona w sercu Polesia Zachodniego, malowniczego obszaru torfowisk i bagien znajdującego się na styku granic Polski, Ukrainy i Białorusi. Największym jej atutem jest wyjątkowa w skali Polski i Europy różnorodność przyrodnicza i kulturowa, która objęta została prawną ochroną poprzez utworzenie tu Poleskiego Parku Narodowego oraz Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery UNESCO "Polesie Zachodnie".

Obszar jezior, torfowisk i bagien przyciąga turystów śpiewem ponad 250 gatunków ptaków, niezapomnianymi widokami, zdrowym, czystym powietrzem a także przygotowaną, bogatą ofertą turystyczną.

Na rodziny z dziećmi czeka sieć ścieżek edukacyjnych Poleskiego Parku Narodowego, na których można nierzadko spotkać żółwia, żurawie czy króla bagien – łosia, zaś na ornitologów czeka unikatowa oferta dziewięciu tras Polesie Birdwatching przygotowanych zarówno pod kątem amatorów jak i profesjonalistów. Znajdą też coś dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy na przygotowanych trasach rowerowych i nordic walking mogą wypocząć w otoczeniu lasów i torfowisk ale również poznać historię i kulturę okolic.

Urszulin to przede wszystkim obszar jezior stanowiących świetną bazę wędkarską ale dających również możliwość zwiedzania i wypoczynku w kajaku – jedyna w swoim rodzaju przyrodnicza trasa kajakowa po jednym z największych zbiorników wodnych Polesia – jeziorze Wytyckim.

Ofertę turystyczną uzupełnia przygotowana baza: wież widokowych, zadaszeń i kładek spacerowych wiodących przez najbardziej niedostępne obszary poleskich bagien, a także bogata oferta miejsc noclegowych: gościnny hotel i pensjonat, gospodarstwa agroturystyczne oraz schronisko młodzieżowe

Nadarzyn w Internecie: www.nadarzyn.pl

Szczegóły wkrótce...

PATRONI MEDIALNI