VIII ETAP KOZIENICE

10 czerwca (niedziela)
ul. Sportowa, Kozienice
Wyznacz trasę

DO STARTU POZOSTAŁO

KOZIENICE
INFORMACJE
OPIS TRASY
PROGRAM ZAWODÓW

Kozienice - to miasto o 450-letniej historii. Położone jest na skraju Puszczy Kozienickiej na lewym brzegu Wisły w odległości 80 km od Warszawy. W Kozienicach urodził się Król Zygmunt Stary, co upamiętnia okolicznościowa, unikalna kolumna z XVI wieku. Znajduje się ona w parku, otaczającym zespół pałacowy z II poł. XVIII w. wybudowany w stylu renesansu francuskiego. Obecnie mieści się w nim siedziba Urzędu Miejskiego, Muzeum Regionalne oraz Urząd Skarbowy.

Otaczające Kozienice lasy Puszczy Kozienickiej, bliskość Wisły, liczne oczka wodne stanowią raj dla turystów i wędkarzy. Położony nad Jeziorem Kozienickim Ośrodek Wypoczynku Świątecznego, wielokrotny zdobywca tytułu Mister Camping, dysponuje bazą turystyczną i miejscami hotelowymi o wysokim standardzie.

W 1924 roku została zbudowana w Kozienicach Stadnina Koni pełnej krwi angielskiej. Dużą popularnością cieszą się organizowane w Stadninie Regionalne Zawody Konne.

Kozienice to 22,5 tysięczne miasto powiatowe położone 80 km na południowy wschód od międzynarodowego portu lotniczego Warszawa - Okęcie. Jako punkt komunikacyjny dzieli je 30 km od węzłów kolejowych: Radom, Dęblin, Puławy i 100 km od Lublina. Dobrze rozbudowana infrastruktura i sieć połączeń drogowych powodują, że miasto jest dobrym miejscem do lokalizacji inwestycji. Szczególnie dobrze rozwija się mała przedsiębiorczość. Jest tu zarejestrowanych ponad 1700 podmiotów gospodarczych z czego 700 zrzesza Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Kozienicach, które działa bardzo prężnie wspomagając miasto w rozmaitych przedsięwzięciach i przyczynia się do jego rozwoju gospodarczego.

Kozienice w Internecie: www.kozienice.pl

Szczegóły wkrótce...

PATRONI MEDIALNI