XIII ETAP KONSTANCIN-JEZIORNA

23 września (niedziela)
Konstancin Jeziorna, Park Zdrojowy
Wyznacz trasę

DO STARTU POZOSTAŁO

KONSTANCIN-JEZIORNA
INFORMACJE
OPIS TRASY
PROGRAM ZAWODÓW

Bogactwem Konstancina jest uzdrowiskowy mikroklimat oraz złoża termalnej solanki wydobywanej z głębokości 1700 m pod powierzchnią ziemi. Czyste balsamiczne powietrze zapewnione jest dzięki położeniu w lasach sosnowych. Konstancin to miasto-ogród przez które przepływa malownicza rzeka Jeziorka, a wśród drzew śpiewają ptaki i harcują wiewiórki.

Najważniejszy punkt w Konstancinie to Park Zdrojowy i tężnia solankowa - miejsce, które koniecznie należy odwiedzić. W tężni można poddać się inhalacji 6,5% leczniczą solanką, mającą korzystny wpływ w leczeniu przewlekłych i nawracających stanów zapalnych układu oddechowego, nerwic, nadciśnienia tętniczego oraz w profilaktyce u osób pracujących w znacznym zapyleniu i w wysokiej temperaturze, palaczy tytoniu i mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Co jeszcze warto zobaczyć? Stylową, zabytkową zabudowę willową z przełomu XIX i XX stulecia, Starą Papiernię, w której obecnie mieści się centrum handlowe z licznymi kafejkami, dwór w Oborach - siedzibę założycieli Konstancina.

Do wycieczek po okolicy zachęcają liczne ścieżki dla spacerowiczów i rowerzystów. Wszędzie gdzie docierają turyści - nad Wisłą, w Lasach Chojnowskich, w rozległej pradolinie królowej polskich rzek - czekają na nich piękne zakątki, w których w kontakcie z przyrodą można miło spędzić czas. Wszystko to zaledwie 20 kilometrów od centrum Warszawy.

Nadarzyn w Internecie: www.nadarzyn.pl

Szczegóły wkrótce...

PATRONI MEDIALNI