AKCJA „ŚWIEĆ BLASKIEM Z ODBLASKIEM”

AKCJA „ŚWIEĆ BLASKIEM Z ODBLASKIEM”

Przed Sklepem Rowerowym w Warszawie (ul. Rydygiera 8 róg German), gdzie mieści się Biuro Poland Bike, stanęła nietypowa choinka. Zamiast ją ubierać, chętni mogą ściągnąć z niej odblaski. Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Do drzewka można podejść, ściągnąć z niego ozdobę i przypiąć np. do kurtki lub plecaka – mówi Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – Jest to już piąta edycja, organizowanej przez Straż Miejską akcji, której co roku partnerem jest Poland Bike.

Straż Miejska stara się uświadamiać mieszkańców, jak wiele może zmienić noszenie odblasków. Nie od dziś wiadomo, że odblaski znacznie zwiększają widoczność, a co za tym idzie znacząco poprawiają bezpieczeństwo na drodze. Celem akcji jest zmniejszenie liczby potrąceń pieszych oraz rowerzystów, a także uświadomienie ich, jak należy zachować się na drodze i jakie zagrożenia mogą na nich czyhać.

W zeszłym roku inicjatywa cieszyła się dużą popularnością. Udało się wtedy rozdać ponad 23 tysiące odblasków. Organizowana przez Straż Miejską m.st. Warszawy i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” potrwa do 4 grudnia 2020 roku.