FINISZ SEZONU W WARSZAWSKIM WAWRZE

FINISZ SEZONU W WARSZAWSKIM WAWRZE

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2020 dojechał do mety. Dwunasty sezon największego w tym roku cyklu w Polsce, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, finiszował w warszawskim Wawrze. Ostatni trzynasty etap wyścigów amatorów na rowerach górskich odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mimo wielu obostrzeń frekwencja ponownie okazała się imponująca. W warszawskim Wawrze rywalizowało 450 miłośników dwóch kółek.

– To był zdecydowanie najtrudniejszy sezon dla organizatorów imprez sportowych, ale mimo ogromu przeszkód nasz cykl został zrealizowany w 100 procentach – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Zorganizowaliśmy komplet zakładanych 13 etapów, a ten ostatni w warszawskim Wawrze był wyzwaniem, z jakim do tej pory jeszcze nie mierzyliśmy się. Kolarskie Miasteczko przy Szkole Podstawowej nr 138 zamieniliśmy w zamkniętą strefę. Wyścigi z podziałem na grupy i sektory, kolarze w maseczkach i w bezpiecznych odstępach. To było najważniejsze. Ze względu na obostrzenia dekoracje zostały przełożone. Uroczystą fetę finałową zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie.

Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując m.in. Wawerski Szlak MTB, który został stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike. Trasa malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

Na dystansie MAX (44 km) wygrał Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), który wyprzedził Michała Glanza (Warszawa) i Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków), a wśród kobiet zwyciężyła Barbara Marcelewicz (Marceli Team), przed Magdaleną Gąsiewską (Warszawa) i Alicją Napiórą (KS Hurtap). Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), który finiszował przed Patrykiem Białkiem i Bartoszem Niebielskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Sobczak (Wieliszew Heron Team), przed Katarzyną Praszczałek (UKK Huragan Wołomin) i Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Wieliszew Heron Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Wśród chłopców wygrał Jakub Brutkowski (UKK Huragan Wołomin), przed Igorem Hofmanem (Komobike Scott) i Mateuszem Jagoszem (Warszawski Klub Kolarski), a w gronie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Krzemińska, przed Julią Gajewską (obie z UKK Huragan Wołomin) i Marią Orszulak (GKK Opty Mazowsze). W Mini Crossie jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM w warszawskim Wawrze triumfował KK Catena Wyszków, przed Mybike.pl i Damovo Bike Team, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Wieliszew Heron Team i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i KS Sokół Serock, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Surdykowie, przed Bickimi i Woźniakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze – pod patronatem honorowym burmistrza Wawra – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

GALERIA

]