NOWY DWÓR MAZOWIECKI NA DWÓCH KÓŁKACH

NOWY DWÓR MAZOWIECKI NA DWÓCH KÓŁKACH

Prognozy były fatalne i wskazywały na nieustający deszcz, ale mimo przeszkód pogodowych frekwencja w LOTTO Poland Bike Marathon znów okazała się imponująca. W Nowym Dworze Mazowieckim wystartowało blisko 500 miłośników dwóch kółek. A deszcz? Był. Ale dopiero na samym finiszu imprezy. Dzięki temu amatorzy na rowerach górskich mogli ścigać się w pełnym słońcu w Nowym Dworze Mazowieckim, który w kolarskim cyklu organizowanym przez Grzegorza Wajsa jest od samego początku, czyli 13 lat.

– To teren, który co roku przyciąga amatorów MTB, mimo że nie należy do łatwych i nawet dla najlepszych może być wyzwaniem – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Nowodworska trasa jest bardzo zróżnicowana. Są na niej odcinki szutrowe, szybkie zjazdy, wymagający podjazd zwany przez kolarzy „WajsGórą”, malownicze wąwozy oraz techniczna i widowiskowa „podkowa” tuż przed metą.

Na dystansie MAX (47 km) wygrał Piotr Cieślewicz (GATTA Bike-RS), przed Sebastianem Borowskim (Akademia FTP) i Tomaszem Skrzyniarzem (Mybike.pl). Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), wyprzedzając Aleksandrę Piętę (AZS AWF Katowice) i Ilonę Bicką (Warszawa).

Trasę MINI (24 km) najszybciej pokonał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet swój rekord w LOTTO Poland Bike Marathon śrubuje Julita Tomaszewska (Timbud Team), która triumfowała już czwarty raz z rzędu. Tym razem przed Katarzyną Skurą i Karoliną Chojecką (obie z Kolarsgo Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7 km). Wśród chłopców najlepszy był Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Oliwierem Rybickim (KS Sokół Serock) i Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin), a w gronie dziewcząt wygrała Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team) i Olgą Waśniewską (KS Sokół Serock). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Mybike.pl, przed Grupą ANG i Damovo Bike Team; natomiast punktację MINI TEAM wygrał Timbud Team, przed Vortune Equity Bike Team i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował UKK Huragan Wołomin, przed KS Sokół Serock i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej najlepsi okazali się Jedynakowie, przed Bolkami i Strąkami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim – pod patronatem Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Amatorzy na rowerach górskich już w niedzielę 20 czerwca będą ścigać się w Górze Kalwarii. Zapraszamy!

GALERIA