OTWOCK TYLKO DLA TWARDZIELI

OTWOCK TYLKO DLA TWARDZIELI

To była ekstremalna próba kolarskich charakterów! Mimo zimnej i deszczowej aury ponad 400 miłośników dwóch kółek rywalizowało w LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku. Amatorzy na rowerach górskich ścigali się w bardzo trudnych warunkach pogodowych na wymagającej trasie w lasach otwockich leżących w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa do „miasta z dobrym klimatem” zawitał już ósmy raz w historii, a nowością była lokalizacja Kolarskiego Miasteczka przy Medycznej Szkole Policealnej „Medyk” w Otwocku.

– Otwock ponownie okazał się kolarskim strzałem w dziesiątkę – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Cieszą bardzo dobre opinie uczestników, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach na malowniczych i zarazem technicznych szlakach w lasach otwockich poradzili sobie doskonale. Kolarze to prawdziwi twardziele i kolejny raz udowodnili, że żadne przeszkody pogodowe nie są w stanie ich zatrzymać.

Na dystansie MAX (46 km) wygrał Łukasz Góralewski, przed Adrianem Kuczyńskim (obaj z KK Catena Wyszków) i Ernestem Kurowskim (Józefów). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Urban (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Wieliszew Heron Team) i Annę Wołos (Enea KS Energia Kozienice).

Trasę MINI (26 km) najszybciej pokonał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), który finiszował przed Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Emilem Krupą (Bike Salon Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Praszczałek (UKK Huragan Wołomin), przed Malwiną Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski) i Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wśród chłopców wygrał Jakub Brutkowski (UKK Huragan Wołomin), przed Fryderykiem Węgrzynem (V-MAX Mińsk Mazowiecki) i Julianem Rogalskim (Ostrołęka). W gronie dziewcząt zwyciężyła Julia Gajewska, przed Aleksandrą Krzemińską (obie z UKK Huragan Wołomin) i Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed Mybike.pl i ANG Spółdzielnia MTB, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Wieliszew Heron Team i ANG Spółdzielnia MTB. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Surdykowie, przed Dudkowskimi i Kado.

LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku – pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Otwocka – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Medyczną Szkołą Policealną „Medyk” w Otwocku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje w sobotę 3 października w Wyszkowie. Zapraszamy!

GALERIA