SPRINTEM PRZEZ ŻABIĄ WOLĘ

SPRINTEM PRZEZ ŻABIĄ WOLĘ

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon obrał kierunek na zachodnie Mazowsze. Cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do podwarszawskiej gminy Żabia Wola i odwiedził zabytkowy Pałac w Ojrzanowie. Frekwencja ponownie okazała się imponująca, bo na starcie – mimo wakacji – stawiło się aż 550 miłośników dwóch kółek. To doskonały prognostyk przed drugą częścią sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2021, który do rywalizacji wróci w połowie sierpnia.

– Żabia Wola ma swój wyjątkowy urok i kolarski klimat – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Dodatkowym walorem jest Pałac w Ojrzanowie, a stąd tylko krok na rowerowe trasy w otulinie trzech rezerwatów na zachodnim Mazowszu. Po trzech ciężkich etapach z rzędu tym razem mieliśmy wyścigi sprinterskie, w których przede wszystkim liczyły się siła, wytrzymałość i szybkość.

Na dystansie MAX (45 km) wygrał Ernest Kurowski (Józefów), wyprzedzając Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków) i Artura Mioduszewskiego (Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), przed Alicją Napiórą (KS Hurtap Łęczyca) i Iloną Bicką (Warszawa).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), finiszując przed Tomaszem Siewierskim i Marcinem Reszke (obaj z Vortune Equity Bike Team). W gronie kobiet triumfowała Maria Orszulak (GKK Opty Mazowsze), przed Katarzyną Skurą (Kolarsgo Team) i Barbarą Marcelewicz (Marceli Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Wygrał Michał Błaszczyk (Warszawski Klub Kolarski), przed Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin) i Danielem Reesem (GKK Opty Mazowsze), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Kornelią Obrazińską (KS Sokół Serock). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed MCP Bike Team i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed Grupą ANG i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed KS Sokół Serock i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej wygrali Biccy, przed Wróblewskimi i Orszulakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli – pod honorowym patronatem Wójta Żabiej Woli – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Żabia Wola, Pałacem w Ojrzanowie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

– Teraz czas na krótkie wakacje i przygotowania do drugiej części sezonu, która zapowiada się niezwykle interesująco – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – W sierpniu pojedziemy do Serocka, Ossowa i Marek. We wrześniu zorganizujemy Memoriał Stanisława Królaka na warszawskim Służewcu i kolejne etapy cyklu w Legionowie (tu dodatkowo Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT) oraz Otwocku (tu także Mistrzostwa Polski MTB Niesłyszących), a w październiku finał w warszawskim Wawrze. Zapraszamy!

GALERIA