3 KWIETNIA. ZAPRASZAMY DO NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO

3 KWIETNIA. ZAPRASZAMY DO NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon wraca do legendarnej Twierdzy Modlin. W niedzielę 3 kwietnia cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita już czternasty raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego. Jest nowa lokalizacja kolarskiego miasteczka. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się nad samą Narwią w pobliżu OSP RW, przy ul. Księstwa Warszawskiego 1. Piękne miejsce!

– Nowy Dwór Mazowiecki z Twierdzą Modlin, jako jedna z nielicznych miejscowości, są na mapie Poland Bike od samego początku – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To teren znany i lubiany przez kolarzy. Co roku przyciąga amatorów MTB, mimo że ten szlak nie należy do łatwych i nawet dla najlepszych jest sporym wyzwaniem.

Na nowodworskiej trasie LOTTO Poland Bike Marathon do pokonania będzie wymagający podjazd zwany przez kolarzy „WajsGórą”, a także m.in. malownicze wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Dużą atrakcją będą też przejazdy przy historycznych fortyfikacjach na terenie Twierdzy Modlin i wzdłuż Narwi.

Rywalizacja odbędzie się na dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross w kolarskim miasteczku będą miały też przedszkolaki. Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone są punktacje drużynowe i rodzinna.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Nowy Dwór Mazowiecki – Twierdza Modlin, przy OSP RW, ul. Księstwa Warszawskiego 1) – 2 kwietnia (sobota) godz. 14.00-17.30 i 3 kwietnia (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

  • godz. 10.00 – start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2018-2020) oraz II (2016-2017)
  • godz. 10.30 – dekoracja Mini Cross
  • godz. 11.15 – start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2008-2009), II (2010-2011), III (2012-2013) oraz IV (2014-2015)
  • godz. 12.00 – dekoracja dystansu FAN
  • godz. 12.30 – start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)
  • godz. 14.30 – dekoracja dystansu MINI
  • godz. 15.00 – dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Twierdzą Modlin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Samorząd Województwa Mazowieckiego.