Połączenie dobrej zabawy z odrobiną sportowej rywalizacji dla najmłodszych. Rozgrywane na terenie miasteczka sportowego wyścigi przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych. Dzieci w wieku 2-4 latka pokonują dystans 100-200 metrów. Starsze, w wieku 5-6 lat, mają swój wyścig na dystansie 200-400 metrów. Ostateczny dystans jest zawsze ustalany w zależności od lokalizacji miasteczka sportowego i panujących warunków terenowo-pogodowych. Wyścigi dzieci rozpoczynają się o godzinie 10:00.

W zawodach mogą wziąć udział bezpłatnie wszystkie dzieci posiadające dowolny rowerek (także biegowy) bez wspomagania i kask.

Zgłoszenia w dniu zawodów przyjmowane są w prowadzonej przez wyspecjalizowanych animatorów Chatce Małolatka. Zapisując dziecko do wyścigu, rodzic musi wypełnić deklarację / zgłoszenie. Wystarczy to zrobić przy pierwszym starcie w danym sezonie. Otrzymany pamiątkowy, bezzwrotny, numer startowy, należy przymocować do roweru tak, aby umieszczony na jego odwrocie czip (naklejka w kolorze pomarańczowym) nie stykał się z metalowymi elementamii roweru. Uwaga to dotyczy zwłaszcza rowerków z umieszczonym na kierownicy koszyczkiem, kiedy ryzyko zakłócenia pracy czipa jest największe. Dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu, najmłodsi uczestnicy LOTTO Poland Bike Marathon, mają, podobnie jak dorośli, prowadzoną klasyfikację generalną obejmującą wszystkie starty w sezonie.

Po skończonych wyścigach Mini Cross możesz powierzyć swoje dziecko opiekunom w Chatce Małolatka. Twoje dziecko będzie pod dobrą opieką w czasie gdy Ty będziesz na trasie swojego wyścigu.