5 MARCA 2023. ZAPRASZAMY NA ZIMOWY OTWOCK!

5 MARCA 2023. ZAPRASZAMY NA ZIMOWY OTWOCK!

Czas rozkręcić dwa kółka! W niedzielę 5 marca w podwarszawskim Otwocku odbędzie się Zimowy Poland Bike Marathon, pierwsze w roku 2023 zawody dla amatorów na rowerach górskich, organizowane przez Grzegorza Wajsa. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się przy Medycznej Szkole Policealnej przy ul. Andriollego 90 w Otwocku. To doskonale znana i sprawdzona lokalizacja. Kolarski peleton zawita do „Medyka” kolejny raz.

Zimowy Poland Bike Marathon w Otwocku jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Medyczną Szkołą Policealną „Medyk” w Otwocku, Starostwem Powiatowym w Otwocku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

– „Miasto z dobrym klimatem”, czyli Otwock to jest marka Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – W naszym głównym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon odwiedzaliśmy Otwock już dziesięć razy, ale zimą będziemy tu dopiero drugi raz. Jesteśmy dumni, że wspólnie z Miastem Otwock tworzymy imprezę, która przyciąga do udziału mnóstwo miłośników kolarstwa.

Kolarze na rowerach górskich wracają na kultową, otwocką trasę Poland Bike, która od wielu lat jest bardzo ceniona przez amatorów MTB. Szlaki i dukty leśne w Mazowieckim Parku Krajobrazowym mają swój wyjątkowy urok. To teren jak na Mazowsze dość pofałdowany, pełen pięknych i zarazem technicznych odcinków. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (37 km), MINI (18,5 km) i FAN (7,5 km – dla uczniów szkół podstawowych). Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone są także drużynowa i rodzinna.

Start na dystansach MINI i MAX odbędzie się z czterech „zimowych” sektorów, uwzględniających sektory z LOTTO Poland Bike Marathon 2022. Sektor I – sektory 1 i 2 LPBM, sektor II – sektory 3 i 4 LPBM, sektor III – sektory 5 i 6 LPBM, sektor IV – sektory 7, 8, 9, 10 LPBM i debiutanci.

– Mamy też tradycyjny bonus sektorowy – podkreśla Grzegorz Wajs. – W Zimowym Poland Bike Marathon każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy. Zapraszam na Zimowy Poland Bike Marathon do Otwocka w niedzielę 5 marca.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Otwock, ul. Andriollego 90, Medyczna Szkoła Policealna „Medyk”) – 5 marca (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

  • 8.30-10.45 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
  • 8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
  • 11.15 – start dystansu FAN, cztery sektory z podziałem na roczniki: I (2009-2010), II (2011-2012), III (2013-2014) oraz IV (2015-2016)
  • 12.00 – dekoracja dystansu FAN
  • 12.30 – start dystansów MINI i MAX, cztery sektory (I-IV)
  • 14.00 – dekoracja dystansu MINI
  • 14.30 – dekoracja dystansu MAX

Partnerami Zimowego Poland Bike Marathon w Otwocku są Miasto Otwock, Starostwo Powiatowe w Otwocku, Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Otwocka, Starosta Otwocki i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl

GALERIA