CZAS NA JUBILEUSZ. 15 LAT POLAND BIKE!

CZAS NA JUBILEUSZ. 15 LAT POLAND BIKE!

Trzy, dwa, jeden… Start! Nadchodzi nowy sezon LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Sezon absolutnie wyjątkowy, bo jubileuszowy. To będzie już 15. rok cyklu wyścigów mtb organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Amatorzy na rowerach górskich z charakterystycznymi, okrągłymi numerami startowymi pojawią się na bezdrożach, ścieżkach i leśnych duktach przede wszystkim w województwie mazowieckim. Aż trzynaście z piętnastu etapów zostanie rozegranych na Mazowszu. LOTTO Poland Bike Marathon 2023 odwiedzi też województwo podlaskie oraz po długiej przerwie lubelskie.

Inauguracja sezonu odbędzie się 26 marca w Legionowie, a finał – 15 października w warszawskim Wawrze. Kolarski peleton zawita również do takich mazowieckich miejscowości i gmin, jak: Jabłonna, Żabia Wola, Nadarzyn, Góra Kalwaria, Ossów w Powiecie Wołomińskim, Marki, Radzymin, Wyszków, Otwock i Nowy Dwór Mazowiecki. Najdłuższy etap cyklu ponownie odbędzie się na Podlasiu w Perlejewie. Będą też dwa atrakcyjne debiuty. LOTTO Poland Bike Marathon pierwszy raz w historii zagości w Pionkach i Gminie Stoczek Łukowski.

– Każdy może wystartować, bez względu na wiek – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Dla dorosłych mamy dwa dystanse do wyboru MINI i MAX, a dla młodzieży i dzieci dystans FAN oraz Mini Cross dla przedszkolaków. Najważniejsza w Poland Bike jest dobra zabawa dla całych rodzin, a priorytetem perfekcyjna organizacja i bezpieczeństwo uczestników.

Dobrą rozgrzewką przed sezonem, ale też okazją do poprawienia sektorów startowych będzie Zimowy Poland Bike Marathon 2023. Wyścigi zimowe odbędą się w Otwocku (5 marca) i Markach (12 marca).

– Rowerowa zima z Poland Bike to świetny test formy na skróconych dystansach – mówi Grzegorz Wajs. – Tradycyjnie w wyścigach „zimowych” mamy istotny bonus sektorowy. Zimą każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy.

Będzie też Poland Bike Road 2023, czyli coś szczególnego dla szosowców. Kolarze na rowerach szosowych wystartują w dwóch doskonale znanych wyścigach. To VII Starachowicka Strzała w Starachowicach (28 maja, szosowy klasyk górski) i XIV Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie (8 czerwca, kryterium na rowerach szosowych i górskich). Zapraszamy!

ZIMOWY POLAND BIKE MARATHON 2023

5 marca (niedziela) – I etap – Otwock
12 marca (niedziela) – II etap – Marki

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2023

26 marca (niedziela) – Inauguracja – I etap – Legionowo
23 kwietnia (niedziela) – II etap – Jabłonna
30 kwietnia (niedziela) – III etap – Żabia Wola
7 maja (niedziela) – IV etap – Nadarzyn + MP MTB Informatyków i Branży IT 2023
21 maja (niedziela) – V etap – Góra Kalwaria
25 czerwca (niedziela) – VI etap – Perlejewo
13 sierpnia (niedziela) – VII etap – Pionki
20 sierpnia (niedziela) – VIII etap – Ossów
27 sierpnia (niedziela) – IX etap – Marki
3 września (niedziela) – X etap – Gmina Stoczek Łukowski
10 września (niedziela) – XI etap – Radzymin
17 września (niedziela) – XII etap – Wyszków
24 września (niedziela) – XIII etap – Otwock + MP MTB Niesłyszących 2023
8 października (niedziela) – XIV etap – Nowy Dwór Mazowiecki
15 października (niedziela) – Finał – XV etap – Warszawa Wawer

POLAND BIKE ROAD 2023

28 maja (niedziela) – VII Starachowicka Strzała – Starachowice (rowery szosowe)
8 czerwca (czwartek Boże Ciało) – XIV Memoriał Stanisława Królaka – Warszawa (rowery szosowe i mtb)

GALERIA