III MISTRZOSTWA POLSKI MTB
INFORMATYKÓW I BRANŻY IT 2023

7 maja 2023 (niedziela)
Gmina Nadarzyn (Park w Młochowie, ul. Markiewicza)
Pokaż na mapie

ESKOM
INFORMACJE
PARTNERZY
REGULAMIN
ZGŁOSZENIA
PROGRAM
OPIS TRASY
MAPA TRASY
WYNIKI

 

Zespół ESKOM od kilku lat czynnie bierze udział w maratonach rowerowych, tym samym dbając o aktywność fizyczną i promowanie zasad fair-play. Nasze biuro jest przyjazne wszystkim korzystającym z roweru jako środka komunikacji. Mamy za sobą wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych, o czym najlepiej świadczy cała ściana z licznymi medalami i pucharami zdobytymi podczas zawodów. Staramy się zachęcać naszych pracowników do aktywnego spędzania czasu z rodziną i zachowania work-life balance.

 

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie rozwiązań IT oraz rozwoju oprogramowania. Od 2003 roku rozwiązujemy wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Tworzymy rozwiązania technologiczne, które pomagają średnim i dużym organizacjom w pełni wykorzystać ich potencjał. Ale nie tylko.

 

Zdajemy sobie sprawę jak bardzo wymagająca jest praca w branży IT i związane z nią obciążenia psychiczne. Dlatego też naszym celem jest budowanie świadomości codziennych nawyków związanych ze zdrowym odżywianiem i co najważniejsze, z ruchem. Jest to nieodłączny element codziennego życia, który wpływa na nasze samopoczucie i wydajność, co ostatecznie przekłada się na jakość wykonywanej pracy.

 

Od kilku lat aktywnie promujemy kolarstwo i zachęcamy naszych współpracowników oraz ich rodziny do uczestnictwa we wspólnej zabawie. Zależy nam na tym, aby branża IT nie była kojarzona tylko z pracą przed komputerem. To praca i sport zespołowy jednocześnie. Dajemy możliwość, aby każdy pracownik naszej firmy mógł zaprezentować się od innej – aktywnej strony.

 

Od kilku sezonów drużyna rowerowa ESKOM jest połączona z drużyną HPE, nosząc obecnie nazwę HPE-ESKOM. Więcej informacji o nas znajdą Państwo na stronie internetowej: KLIKNIJ TUTAJ

 

 

III Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2023, organizowane przez Poland Bike i ESKOM, odbędą się w niedzielę 7 maja 2023 w Gminie Nadarzyn (Park Młochów) podczas zawodów zaliczanych do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2023.

 

Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigu znajdą się na terenie Kolarskiego Miasteczka Poland Bike w Parku w Młochowie (ul. Markiewicza). Start o godzinie 12:30. Uczestnicy MP IT będą rywalizować wyłącznie na dystansie MINI (31 km).

 

W LOTTO Poland Bike Marathon 2023 obowiązuje podział na 10 sektorów. Uczestnicy MP IT mają prawo wystartować z 5 sektora (dotyczy głównie debiutantów w cyklu) lub z własnego, posiadanego sektora PB z Bikermanii, uzyskanego na podstawie tegorocznych występów w cyklu. Uczestnicy MP IT rywalizują w Mistrzostwach Polski oraz jednocześnie w zawodach zaliczanych do LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Numer startowy obowiązuje do końca sezonu w tegorocznym cyklu.

 

Mistrzostwa Polski Informatyków i Branży IT będą rozgrywane z podziałem na kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn, w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej. Zgodnie z Regulaminem MP IT. Dekoracja o godzinie 15:00.

 

Kto może wystartować w MP IT? Zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie osoby pracujące m.in. w działach IT, u dostawców IT, studentów kierunków informatycznych i uczniów szkół średnich o kierunkach informatycznych. Uczestnikami Mistrzostw mogą być osoby pracujące na różnych stanowiskach w branży IT – od praktykanta, stażysty, pracownika Helpdesku, Testera, poprzez Inżynierów Systemowych i Programistów, a także Project Managerów, Handlowców oraz Kadrę Zarządzającą.

 

Weryfikacja uczestników będzie się odbywać poprzez formularz online lub najpóźniej w dniu zawodów w Biurze Zawodów (należy zgłosić udział w MP IT przy zapisie). Weryfikacja będzie się odbywać za pomocą profilu LinkedIn, wiadomości i adresu email, wizytówki lub kontaktu z pracodawcą, czy legitymacji studenckiej.

 

Życzymy udanej jazdy i wielu wspaniałych wrażeń! Połamania kół!

PARTNERZY STRATEGICZNI

Sii Polska

Sii Polska jest liderem usług IT i inżynieryjnych w Polsce i najszybciej rozwijającą się firmą w sektorze nowych technologii. Naszą misją jest rozwijanie najlepszych pracowników, którzy są pasjonatami zarówno w dziedzinie technologii, jak i sportu.

 

HP Inc. i oryginalnetusze.pl

Firma oryginalnetusze.pl już po raz trzeci będzie aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu jako sponsor III Mistrzostw Polski MTB Informatyków i Branży IT 2023. Promowanie zdrowego stylu życia jest bliskie ideom, które rozpowszechniamy wśród naszego zespołu. A wycieczki rowerowe, nie tylko do naszego miejsca pracy, są nam znajome. Jako firma jesteśmy wprawionymi w branży IT i biurowej pracownikami, których doświadczenie sięga nawet 20 lat. Specjalizujemy się w handlu detalicznym i wciąż rozwijamy swoją działalność zarówno na marketplacach jako Autoryzowany Partner HP (konto Allegro: oryginalne_hp), jak i na naszej stronie internetowej: www.oryginalnetusze.pl

 

PARTNERZY

 

WSPÓŁORGANIZATOR

 

UCZESTNICY

 

 

ZOSTAŃ PARTNEREM!

ARCHIWUM

Kto może wystartować w MP IT?

Zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie osoby pracujące m.in. w działach IT, u dostawców IT, studentów kierunków informatycznych i uczniów szkół średnich o kierunkach informatycznych. Uczestnikami Mistrzostw mogą być osoby pracujące na różnych stanowiskach w branży IT – od praktykanta, stażysty, pracownika Helpdesku, Testera, poprzez Inżynierów Systemowych i Programistów, a także Project Managerów, Handlowców oraz Kadrę Zarządzającą.

Weryfikacja uczestników będzie się odbywać poprzez formularz online lub najpóźniej w dniu zawodów w Biurze Zawodów (należy zgłosić udział w MP IT przy zapisie). Weryfikacja będzie się odbywać za pomocą profilu LinkedIn, wiadomości i adresu email, wizytówki lub kontaktu z pracodawcą, czy legitymacji studenckiej.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Nadarzyn (FAN – 9 km, MINI – 31 km, MAX – 53 km). Start i meta oraz kolarskie miasteczko będzie zlokalizowane w przepięknym Parku Pałacowym w Młochowie koło Nadarzyna. Rywalizacja rozegra się na ponad 20 kilometrowej rundzie poprowadzonej prawie w całości na obszarze Lasu Młochowskiego. Dystans MINI pokona ją raz, a MAX dwukrotnie.

 

Dojazd na pętlę to około 6km po trasie, którą pokonuje dystans FAN, a po zaliczeniu okrążenia pozostaje finiszowy, prawie 2-kilometrowy odcinek do mety (również wspólny dla wszystkich trzech dystansów). Sektory i pierwsza prosta to brukowana alejka (ul. Markiewicza), którą ruszymy wprost na asfalt ul. Mazowieckiej i po 200m skręt w lewo w ul. Źródlaną – kolejne 300m i na dobre znikamy w lesie.

 

Dominującą część nawierzchni stanowią dukty leśne, zasadniczo dosyć twarde (szutrowe, po ubitym piasku lub igliwiu), ale czasem z rozjeżdżonymi koleinami, a chwilami z korzeniami, piaskiem lub trawą. Mogą się zdarzyć krótkie fragmenty trasy, gdzie natkniemy się na kałuże lub podmokłe dróżki - zwłaszcza, jeśli popada. Po drodze mamy też odcinki singli, które wiją się pomiędzy zaroślami, kilka razy przecinamy szutrową drogę wskroś lasu. Sam szuter stanowi ok. 1/3 całości dystansu. Dwa razy na 21-kilometrowej rundzie pojawia się asfalt: około 300m odcinek w Krakowianach (9km/30km), a drugi o podobnej długości na 15km/36km, gdzie będzie usytuowany bufet. Poza tym jedynie dwa przecięcia o charakterze „wyboistym”, po południowej stronie Młochowskiego Lasu na osi Ojrzanów-Księżak. Cała reszta to rodzaj wymagającego trekkingu.

 

Bardziej technicznie będzie w połowie i pod koniec każdej rundy, gdzie trasa wiedzie odpowiednio w pobliżu jeziorka na byłej żwirowni oraz przez mini-dolinkę okolicznego strumyka. Wzorem lat ubiegłych na rundzie MINI uczestnicy zaliczą wersję „light” wokół wyrobiska byłej kopalni, a MAX na drugim okrążeniu zaliczy rozszerzenie w opcji „full”.

 

Poza tym nie ma trudnych podjazdów czy karkołomnych zjazdów, ale teren nieustannie faluje, co daje w efekcie sumę podjazdów niemal 180m na MINI i nieco ponad 300m na MAX. Może to niedużo i wygląda z pozoru niewinnie, ale biorąc pod uwagę interwałowy charakter (ze względu na częstą zmianę kierunku jazdy) oraz miejscami miękkie podłoże, sumaryczny wysiłek może mimo wszystko dać się zawodnikom we znaki. Ostatnie kilkaset metrów do mety prowadzi żwirowymi alejkami po parku, a przed samym finiszem kilka wiraży po bruku.

 

Stosunkowo prosta technicznie trasa. Do przejechania absolutnie dla wszystkich bez względu na wiek i poziom rowerowego zaawansowania. Przy okazji dobra szansa na ewentualne podreperowanie „ratingu”. To będzie miły sposób na regenerację sił przed kolejnymi wyzwaniami sezonu.

 

PS. Na trasie jak zwykle natkniemy się na kilka powalonych drzew – nie wszystkie możemy usunąć ze względu na unikatowy charakter tego lasu. Najszybsi, dobrzy technicznie zawodnicy zapewne je przeskoczą, ale jest możliwość objechania z boku lub pokonania na nogach, bo nie są bardzo grube (największe 20-30cm średnicy).

 

Zapraszam do pięknego Parku w Młochowie koło Nadarzyna i tradycyjnie życzę połamania szprych!
Marek Gronowski, koordynator tras Poland Bike

PATRONI MEDIALNI