MISTRZOSTWA POLSKI MTB
INFORMATYKÓW I BRANŻY IT 2021

12 września (niedziela)
Legionowo, Plac Kościuszki
Wyznacz trasę

ESKOM
INFORMACJE
PARTNERZY
REGULAMIN
ZGŁOSZENIE
PROGRAM
OPIS TRASY
MAPA TRASY
WYNIKI


Jesteśmy ekspertami w dziedzinie rozwiązań IT oraz rozwoju oprogramowania. Od 2003 roku rozwiązujemy wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Tworzymy rozwiązania technologiczne, które pomagają średnim i dużym organizacjom w pełni wykorzystać ich potencjał. Ale nie tylko.

Zespół ESKOM od kilku lat czynnie bierze udział w maratonach rowerowych, tym samym dbając o aktywność fizyczną i promowanie zasad fair-play. Nasze biuro jest przyjazne wszystkim korzystającym z roweru jako środka komunikacji. Mamy za sobą wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych, o czym najlepiej świadczy cała ściana z licznymi medalami i pucharami zdobytymi podczas zawodów. Staramy się zachęcać naszych pracowników do aktywnego spędzania czasu z rodziną i zachowania work-life balance.

Zdajemy sobie sprawę jak bardzo wymagająca jest praca w branży IT i związane z nią obciążenia psychiczne. Dlatego też naszym celem jest budowanie świadomości codziennych nawyków związanych ze zdrowym odżywianiem i co najważniejsze, z ruchem. Jest to nieodłączny element codziennego życia, który wpływa na nasze samopoczucie i wydajność, co ostatecznie przekłada się na jakość wykonywanej pracy.

Od kilku lat aktywnie promujemy kolarstwo i zachęcamy naszych współpracowników oraz ich rodziny do uczestnictwa we wspólnej zabawie. Zależy nam na tym, aby branża IT nie była kojarzona tylko z pracą przed komputerem. To praca i sport zespołowy jednocześnie. Dajemy możliwość, aby każdy pracownik naszej firmy mógł zaprezentować się od innej – aktywnej strony.

Od kilku sezonów drużyna rowerowa ESKOM jest połączona z drużyną HPE, nosząc obecnie nazwę HPE-ESKOM. Więcej informacji o nas znajdą Państwo na stronie internetowej: KLIKNIJ TUTAJMistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2021, organizowane przez Poland Bike i ESKOM, odbędą się w niedzielę 12 września 2021 w Legionowie podczas zawodów zaliczanych do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2021.

Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigu znajdą się na terenie Kolarskiego Miasteczka Poland Bike w Legionowie przy Placu Kościuszki. Start o godzinie 12:30.

Uczestnicy MP IT będą rywalizować wyłącznie na dystansie MINI (34 km).

W LOTTO Poland Bike Marathon obowiązuje podział na 10 sektorów. Uczestnicy MP IT mają prawo wystartować z 5 sektora (dotyczy głównie debiutantów w cyklu) lub z własnego, posiadanego sektora PB z Bikermanii, uzyskanego na podstawie tegorocznych występów w cyklu.

Mistrzostwa Polski Informatyków i Branży IT 2021 będą rozgrywane z podziałem na kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn, w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej. Zgodnie z Regulaminem MP IT. Dekoracja o godzinie 15:00.

Kto może wystartować w MP IT? Zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie osoby pracujące m.in. w działach IT, u dostawców IT i studentów kierunków informatycznych. Uczestnikami Mistrzostw mogą być osoby pracujące na różnych stanowiskach w branży IT – od praktykanta, stażysty, pracownika Helpdesku, Testera, poprzez Inżynierów Systemowych i Programistów, a także Project Managerów, Handlowców oraz Kadrę Zarządzającą.

Jak zgłosić udział w MP IT? Weryfikacja uczestników będzie się odbywać w ramach rejestracji elektronicznej (zakładka ZGŁOSZENIE) oraz w Biurze Zawodów, za pomocą profilu LinkedIn, wiadomości i adresu email, wizytówki, kontaktu z pracodawcą, czy legitymacji studenckiej. Szczegóły w Regulaminie MP IT.

Uczestnicy MP IT rywalizują w Mistrzostwach Polski oraz jednocześnie w zawodach zaliczanych do LOTTO Poland Bike Marathon 2021. Numer startowy obowiązuje do końca sezonu w tegorocznym cyklu.

Życzymy udanej jazdy i wielu wspaniałych wrażeń! Połamania kół!


PARTNER STRATEGICZNY

AMG Vision Sp. z o.o. to firma, której doświadczenie pracowników w branży IT i biurowej sięga ponad 20 lat. Materiały eksploatacyjne czyli tusze i tonery, drukarki atramentowe, laserowe do domu i biura, bezawaryjne urządzenia, sprzęty i akcesoria biurowe to produkty, które codziennie są dostarczane naszym klientom. Z sukcesem obsłużyliśmy ponad 50.000 zamówień, w tym również realizowanych przez nasz sklep internetowy oraz przez Allegro. Naszą misją jest szybka realizacja zamówień gwarantująca pełną satysfakcję Klienta.

Więcej o nas - oryginalnetusze.pl

PARTNERZY


UCZESTNICY

Start i meta oraz kolarskie miasteczko tak, jak co roku, zostanie zlokalizowane na skwerze na pl. Kościuszki. Stąd dosłownie krok do Legionowskiego Lasu, który kończy się dopiero w administracyjnych granicach Warszawy. Tutaj mieści się cały dystans MINI, na którym będą rozgrywane Mistrzostw Polski MTB Informatyków i Branży IT.

Od startu jedziemy około kilometra asfaltowymi uliczkami osiedla Bukowiec, a później wjazd do lasu i niemal do 10 km w miarę szerokie dukty leśne. Jednakże pierwsza okazja na rozerwanie stawki nadarzy się już na 5 km, gdzie mamy spory podjazd krętym singlem przez pokaźną wydmę. Przeskok na niebieski szlak, który doprowadzi do opłotków Choszczówki - tam między 7 a 8 km kolejne urozmaicenie, czyli podjazd pod wiadukt nad torami ul. Jeżowskiego (dawna Mehoffera). Po zjeździe chwila wytchnienia na płaskim odcinku prawie do 11 km. Tuż przed rozpoczęciem 12km, szybki ok. 300m techniczny singiel. Po jego pokonaniu, kolejna sekcja płynnej jazdy, na nieco pofalowanym dukcie wzdłuż linii kolejowej.

Tuż przed Osiedlem Nowy Bukowiec (15km) nawrót przez pokaźne wzniesienie (lokalne XC), a zaraz za nim przeskok przez „betonkę” i rozjazd dystansów MINI/MAX (16km). MINI od rozjazdu zaczyna najbardziej „ambitną” sekcję swojej pętli. Po kilkuset metrach wjazd na „crossowy” nasyp, króciutki przelot przez „betonkę” i zaraz po tym trzy pokaźne podjazdy wzdłuż linii energetycznych. Tak szybko mijają 3km od rozjazdu i jesteśmy na 18km, gdzie trasa wspina się na słynny już „singiel na Choszczówce”. Sam garb bierze swój początek przy dawnej kopalni piasku w Józefowie i tu właśnie zaczyna się dla wielu dobrze znany, momentami bardzo techniczny, mocno interwałowy singiel po pagórkach, niedający zbyt wielu okazji do wyprzedzania. Kończy się dopiero na 24km, skąd trasa prowadzi przez prawie 3km bardziej płasko i jest czas na złapanie drugiego oddechu. Tam też (26km) będzie zlokalizowany bufet dla dystansu MINI. Pod koniec 28 km przejście podziemne na stacji Choszczówka (do pokonania „na przełajowo”), niespełna kilometr później sympatyczna ścieżka XC, a po niej 3 finiszowe kilometry przez jabłonowski las. Szybkie i prawie płaskie, ale dla okrasy niewielka „hopka” 2km przed metą i krótki „singielek” 1km do „kreski”.

Proporcje różnych nawierzchni pozostały praktycznie bez zmian: 90% stanowią ścieżki i dukty leśne, resztę pozostałe, czyli: żwir, trawa, piasek i asfalt. Ogólny charakter trasy interwałowy, czasem dość mocno, ale na legionowskim szlaku znajdziemy też sporo chwil wytchnienia, podjazdy nie są bardzo długie, podłoże dość twarde i sporo frajdy dla zawodników lubujących się w technicznych singlach. Zapraszam na MP Informatyków i Branży IT do Legionowa, połamania kół!

Marek Gronowski, koordynator tras Poland Bike

GPS MINI


TRASA MINI

PATRONI MEDIALNI