II MISTRZOSTWA POLSKI MTB
INFORMATYKÓW I BRANŻY IT 2022

25 września 2022 (niedziela)
Otwock, ul. Andriollego 90 (Medyczna Szkoła Policealna)
Pokaż na mapie

ESKOM
INFORMACJE
PARTNERZY
REGULAMIN
ZGŁOSZENIE
PROGRAM
OPIS TRASY
MAPA TRASY
WYNIKI

 

Zespół ESKOM od kilku lat czynnie bierze udział w maratonach rowerowych, tym samym dbając o aktywność fizyczną i promowanie zasad fair-play. Nasze biuro jest przyjazne wszystkim korzystającym z roweru jako środka komunikacji. Mamy za sobą wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych, o czym najlepiej świadczy cała ściana z licznymi medalami i pucharami zdobytymi podczas zawodów. Staramy się zachęcać naszych pracowników do aktywnego spędzania czasu z rodziną i zachowania work-life balance.

 

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie rozwiązań IT oraz rozwoju oprogramowania. Od 2003 roku rozwiązujemy wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Tworzymy rozwiązania technologiczne, które pomagają średnim i dużym organizacjom w pełni wykorzystać ich potencjał. Ale nie tylko.

 

Zdajemy sobie sprawę jak bardzo wymagająca jest praca w branży IT i związane z nią obciążenia psychiczne. Dlatego też naszym celem jest budowanie świadomości codziennych nawyków związanych ze zdrowym odżywianiem i co najważniejsze, z ruchem. Jest to nieodłączny element codziennego życia, który wpływa na nasze samopoczucie i wydajność, co ostatecznie przekłada się na jakość wykonywanej pracy.

 

Od kilku lat aktywnie promujemy kolarstwo i zachęcamy naszych współpracowników oraz ich rodziny do uczestnictwa we wspólnej zabawie. Zależy nam na tym, aby branża IT nie była kojarzona tylko z pracą przed komputerem. To praca i sport zespołowy jednocześnie. Dajemy możliwość, aby każdy pracownik naszej firmy mógł zaprezentować się od innej – aktywnej strony.

 

Od kilku sezonów drużyna rowerowa ESKOM jest połączona z drużyną HPE, nosząc obecnie nazwę HPE-ESKOM. Więcej informacji o nas znajdą Państwo na stronie internetowej: KLIKNIJ TUTAJ

 

 

II Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2022, organizowane przez Poland Bike i ESKOM, odbędą się w niedzielę 25 września 2022 w Otwocku podczas zawodów zaliczanych do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2022.

 

Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigu znajdą się na terenie Kolarskiego Miasteczka Poland Bike w Otwocku przy Medycznej Szkole Policealnej (ul. Andriollego 90). Start o godzinie 12:30.

 

Uczestnicy MP IT będą rywalizować wyłącznie na dystansie MINI (30 km).

 

W LOTTO Poland Bike Marathon obowiązuje podział na 10 sektorów. Uczestnicy MP IT mają prawo wystartować z 5 sektora (dotyczy głównie debiutantów w cyklu) lub z własnego, posiadanego sektora PB z Bikermanii, uzyskanego na podstawie tegorocznych występów w cyklu.

 

Mistrzostwa Polski Informatyków i Branży IT będą rozgrywane z podziałem na kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn, w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej. Zgodnie z Regulaminem MP IT. Dekoracja o godzinie 15:00.

 

Kto może wystartować w MP IT? Zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie osoby pracujące m.in. w działach IT, u dostawców IT, studentów kierunków informatycznych i uczniów szkół średnich o kierunkach informatycznych. Uczestnikami Mistrzostw mogą być osoby pracujące na różnych stanowiskach w branży IT – od praktykanta, stażysty, pracownika Helpdesku, Testera, poprzez Inżynierów Systemowych i Programistów, a także Project Managerów, Handlowców oraz Kadrę Zarządzającą.

 

Uczestnicy MP IT rywalizują w Mistrzostwach Polski oraz jednocześnie w zawodach zaliczanych do LOTTO Poland Bike Marathon. Numer startowy obowiązuje do końca sezonu w tegorocznym cyklu.

 

Jak zgłosić udział w MP IT? Obowiązuje standardowa procedura zapisów na zawody LOTTO Poland Bike Marathon (opłaty online lub na miejscu w Biurze Zawodów, zgodnie z regulaminem cyklu).

 

Weryfikacja uczestników będzie się odbywać w Biurze Zawodów (należy zgłosić udział w MP IT przy zapisie)
oraz za pośrednictwem e-mail: mp-it-mtb@eskom.eu; kontakt tel.: +48 605 606 719; za pomocą profilu LinkedIn, wiadomości i adresu email, wizytówki, kontaktu z pracodawcą, czy legitymacji studenckiej. Szczegóły w Regulaminie MP IT.

 

Życzymy udanej jazdy i wielu wspaniałych wrażeń! Połamania kół!

PARTNER STRATEGICZNY

 

HPE jest globalną firmą od brzegu sieci do chmury, której działalność skupia się na transformacji przedsiębiorstw. Jak? Przez ułatwienie przesyłania, ochrony, analizy i praktycznego wykorzystania wszystkich danych i aplikacji, niezależnie od miejsca ich rezydowania, w zakresie od brzegu sieci do chmury, aby umożliwić osiąganie konkretnych rezultatów z wniosków analitycznych z szybkością niezbędną do rozwoju w dzisiejszym złożonym świecie.

 

 

Promowanie zdrowego stylu życia jest bliskie ideom, które rozpowszechniamy wśród naszego zespołu. A wycieczki rowerowe, nie tylko do naszego miejsca pracy, są nam znajome. Głowa naszego teamu, a także właściciel firmy może pochwalić się kilkudziesięcio kilometrowymi trasami, jakie rekreacyjnie pokonuje na rowerze. W ślad za nim poszedł także cały nasz dział marketingowy.

 

Jako firma jesteśmy wprawionymi w branży IT i biurowej pracownikami, których doświadczenie sięga nawet 20 lat. Specjalizujemy się w handlu detalicznym i wciąż rozwijamy swoją działalność zarówno na marketplacach jako Autoryzowany Partner HP (konto Allegro: oryginalne_hp), jak i na naszej stronie internetowej: www.oryginalnetusze.pl

 

Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których HP Inc. uruchomiło HP Amplify Impact – program realizujący ideę zrównoważonego rozwoju. Firma w ramach inicjatywy Planet Partners poddała recyklingowi ponad 875 milionów wkładów z atramentem i tonerem, a 80%. nowych oryginalnych wkładów atramentowych HP i 100% nowych oryginalnych wkładów z tonerem HP zawiera do 45% lub więcej pokonsumpcyjnego plastiku. W działalności globalnej koncern korzysta w ponad połowie z odnawialnych źródeł energii elektrycznej. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

Oryginalnetusze.pl doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ na środowisko mają nasze codzienne wybory. Prosta zamiana samochodu na rower znacząco przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na ekosystem. W tym roku kolejny raz zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy, samemu dając przykład. Chcemy przy tym odczarować krzywdzący mit, że branża IT to tylko siedzenie przed komputerem i pokazać, że specjaliści w tej dziedzinie również potrafią aktywnie spędzać czas.

 

 

 

Firma IGT jest światowym liderem w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań IT dla loterii. Posiada w Polsce ponad 300 osobowe centrum technologiczne, współpracujące z klientami na całym świecie.

 

 

PARTNERZY

 

 

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR

 

 

UCZESTNICY

CALL TO ACTION

Otwock (FAN – 9 km, MINI – 34 km, MAX – 58 km). Trasa w ocenie wielu uczestników uchodzi za jedną z najcięższych na Mazowszu. Start i meta są zlokalizowane przy Medycznej Szkole Policealnej „Medyk” przy ul. Andriollego 90, a trasa maratonu wiedzie szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od ponad stu lat ten teren to tzw „zielone płuca stolicy”, gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom.

 

Rywalizacja na bardzo zróżnicowanej trasie. Wymagające podjazdy na piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, techniczne ścieżki oraz zjazdy, do tego podmokłe torfowiska, stanowią wyzwanie nawet dla bardzo wymagających fanów mtb. Tak, jak w zeszłym roku, oba dystanse zamkną swoje rundy na obszarze między Otwockiem a Celestynowem, czyli całość wyścigu na terenie Lasów Otwockich.

 

Trasa zmieniona diametralnie w porównaniu z edycją zeszłoroczną, nie tylko jeśli chodzi o długości dystansów, ale również ogólną koncepcję przebiegu. Przypomina bardziej to, co było w 2019 lecz inna jest kolejność pokonywania poszczególnych odcinków. Dużo atrakcji w mocno skoncentrowanej wersji, zwłaszcza dla startujących na trasie Max.

 

Oba dystanse zamkną swoje rundy w okolicach Rezerwatu na Torfach, gdzie będzie zlokalizowany rozjazd. Stąd dystans Mini podąży wprost do mety, natomiast Max pokona dodatkowo prawie 8km, aby ponownie zmierzyć się z najtrudniejszym fragmentem trasy między miejscowością Lasek a Soplicowem. To będzie niemal 15km interwałowej, mocno selektywnej jazdy po pofałdowanym terenie, choć i dla amatorów jazdy „na kole” znajdzie się kilka szerokich szutrowych odcinków.

 

Pierwsze 31 km (aż do rozjazdu) oba dystanse pokonają wspólnie. Na początku prawie 5km „szerokości”. Start z asfaltu, a następnie piaskowym, ale twardym leśnym duktem. Prawdziwe ściganie rozpocznie się natychmiast po zjeździe z asfaltu w lewo, a wstępna selekcja odbędzie się już na piątym kilometrze, gdyż wjeżdżamy na pierwsze pagórki, z którymi będziemy się zmagać z krótkimi przerwami, aż do 15 kilometra. W międzyczasie kilka technicznych singli w okolicach Pogorzeli (5, 7 i 12km), dwa wytrzymałościowe podjazdy oraz fragment „Ceglanką”. Za miejscowością Lasek, po zjeździe zboczami G. Jankowskiego i przecięciu drogi pożarowej, szlak na chwilę łagodnieje (nieco ponad kilometr), aby ponownie zaliczyć trudniejsze fragmenty.

 

Na kolejnych kilometrach jazda staje się mocno interwałowa za sprawą pofałdowanego terenu oraz dość częstej zmiany kierunku – to najbardziej wymagający odcinek. Z Królewskiego Traktu bezpośredni atak na najwyższy punkt trasy pod linią energetyczną, następnie wytrzymałościowa wspinaczka zielonym szlakiem, wymagające podjazdy pod Dąbrowiecką Górę (zarazem mocno jak i technicznie), a zaraz za nią interwałowa jazda krętym czerwonym szlakiem wokół słynnych bunkrów przy Czerwonej Drodze.

 

Po pokonaniu tego forsownego fragmentu wyjazd na żółty szlak i pora na regenerację - wspólny bufet Mini/Max (23km, II runda – Max 48km). Zaraz po krótkim odpoczynku na płaskim odcinku „Ceglanki”, kolejne atrakcje w postaci trudnych podjazdów i zjazdów czekają między 26 a 29km w okolicach Łysej Góry (119m npm). Później już nieco łagodniej – ostatnie dwa kilometry przed rozjazdem wiodą uroczymi duktami wśród brzóz w okolice Torfów. Mini skręca w prawo (stąd do mety pozostaje nieco ponad 3km leśnymi duktami po igliwiu), a zawodnicy z długiego dystansu w lewo, na 8-kilometrowy łącznik w kierunku południowo–wschodnim. Od tego momentu wyścig Max podąża niebieskim szlakiem - ogólnie dość szybkim, ale chwilami wymagającym dobrej techniki ze względu na pnące się po pagórkach wąskie ścieżki między drzewami oraz przejazdy przez błotne fragmenty z koleinami. Mniej więcej w połowie Szlaku Borów Nadwiślańskich przejazd przez Lisie Górki. Od 40km, uczestnicy Maxa ponownie mają przed sobą najtrudniejszą sekcję trasy – po jej powtórnym pokonaniu, zostaną pokierowani do mety w ślad za dystansem Mini.

 

Kilometr przed metą przecięcie szutrówki (ul. Hrabiego), następnie przeskok przez „hopkę”, za nią skręt w lewo i trasa kieruje nas bezpośrednio w stronę ul. Andriollego, gdzie zlokalizowano metę. Po osiągnięciu ściany lasu, kolejny nawrót w lewo i finiszowe 200m do „kreski”.

 

Ogólnie trasa Mini (34 km) dość wymagająca (zarówno siły, wytrzymałości jak i techniki), podobnie jak Max (58km), gdzie ilość interwałowych podjazdów na rundzie jest niemal dwukrotnie większa. Od czasu do czasu utrudnieniem mogą być odcinki piaszczyste lub podmokłe. Walczący o wynik zapewne nie unikną błotnego makijażu, ale prawie wszystkie niespodzianki da się ominąć bocznymi ścieżkami.

 

Nawierzchnia. Wyścig prawie w 100% prowadzi duktami i ścieżkami leśnymi - z cywilizacją stykamy się sporadycznie, ale i tam asfalty jedynie dotykamy.

 

Dobór opon. Prawie zero asfaltu, klasyczna miękka trasa, na zmianę: dukty po igliwiu, bagienne dróżki, trawiaste ścieżki, nieco piasku - wszystko to sprawia, że zdecydowanie szerokie opony z raczej niskim ciśnieniem będą dużym atutem w walce o dobry rezultat. Podniosą też zapewne komfort w trakcie jazdy po korzeniach. Bieżnik: zaawansowanym technicznie może wystarczyć semi-slick, dla większości uniwersalne będą chyba lepszym wyborem. Połamania kół!

 

Marek Gronowski, koordynator tras Poland Bike

GPS MINI/MAX


TRASA MINI/MAX


PATRONI MEDIALNI