IV MISTRZOSTWA POLSKI MTB
INFORMATYKÓW I BRANŻY IT 2024

9 czerwca 2024 (niedziela)
Radzymin, ul. Konopnickiej 24 (Szkoła Podstawowa nr 2)
Pokaż na mapie

ESKOM
INFORMACJE
PARTNERZY
REGULAMIN
ZGŁOSZENIA
PROGRAM
OPIS TRASY
MAPA TRASY
WYNIKI

 

Zespół ESKOM od kilku lat czynnie bierze udział w maratonach rowerowych, tym samym dbając o aktywność fizyczną i promowanie zasad fair-play. Nasze biuro jest przyjazne wszystkim korzystającym z roweru jako środka komunikacji. Mamy za sobą wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych, o czym najlepiej świadczy cała ściana z licznymi medalami i pucharami zdobytymi podczas zawodów. Staramy się zachęcać naszych pracowników do aktywnego spędzania czasu z rodziną i zachowania work-life balance.

 

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie rozwiązań IT oraz rozwoju oprogramowania. Od 2003 roku rozwiązujemy wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Tworzymy rozwiązania technologiczne, które pomagają średnim i dużym organizacjom w pełni wykorzystać ich potencjał. Ale nie tylko.

 

Zdajemy sobie sprawę jak bardzo wymagająca jest praca w branży IT i związane z nią obciążenia psychiczne. Dlatego też naszym celem jest budowanie świadomości codziennych nawyków związanych ze zdrowym odżywianiem i co najważniejsze, z ruchem. Jest to nieodłączny element codziennego życia, który wpływa na nasze samopoczucie i wydajność, co ostatecznie przekłada się na jakość wykonywanej pracy.

 

Od kilku lat aktywnie promujemy kolarstwo i zachęcamy naszych współpracowników oraz ich rodziny do uczestnictwa we wspólnej zabawie. Zależy nam na tym, aby branża IT nie była kojarzona tylko z pracą przed komputerem. To praca i sport zespołowy jednocześnie. Dajemy możliwość, aby każdy pracownik naszej firmy mógł zaprezentować się od innej – aktywnej strony.

 

Od kilku sezonów drużyna rowerowa ESKOM jest połączona z drużyną HPE, nosząc obecnie nazwę HPE-ESKOM. Więcej informacji o nas znajdą Państwo na stronie internetowej: KLIKNIJ TUTAJ

 


IV Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2024, organizowane przez Poland Bike i ESKOM, odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 w Radzyminie podczas zawodów zaliczanych do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2024.

Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigu znajdą się na terenie Kolarskiego Miasteczka Poland Bike w Radzyminie ul. Konopnickiej 24 (przy Szkole Podstawowej nr 2). Start o godzinie 12:30. Uczestnicy MP IT będą rywalizować wyłącznie na dystansie MINI (32 km).

W LOTTO Poland Bike Marathon 2024 obowiązuje podział na 10 sektorów. Uczestnicy MP IT mają prawo wystartować z 5 sektora (dotyczy głównie debiutantów w cyklu) lub z własnego, posiadanego sektora PB z Bikermanii, uzyskanego na podstawie tegorocznych występów w cyklu. Uczestnicy MP IT rywalizują w Mistrzostwach Polski oraz jednocześnie w zawodach zaliczanych do LOTTO Poland Bike Marathon 2024. Numer startowy obowiązuje do końca sezonu w tegorocznym cyklu.

Mistrzostwa Polski Informatyków i Branży IT będą rozgrywane z podziałem na kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn, w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej. Zgodnie z Regulaminem MP IT. Dekoracja o godzinie 15:00.

Kto może wystartować w MP IT? Zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie osoby pracujące m.in. w działach IT, u dostawców IT, studentów kierunków informatycznych i uczniów szkół średnich o kierunkach informatycznych. Uczestnikami Mistrzostw mogą być osoby pracujące na różnych stanowiskach w branży IT – od praktykanta, stażysty, pracownika Helpdesku, Testera, poprzez Inżynierów Systemowych i Programistów, a także Project Managerów, Handlowców oraz Kadrę Zarządzającą.

Weryfikacja uczestników będzie się odbywać poprzez formularz online lub najpóźniej w dniu zawodów w Biurze Zawodów (należy zgłosić udział w MP IT przy zapisie). Weryfikacja będzie się odbywać za pomocą profilu LinkedIn, wiadomości i adresu email, wizytówki lub kontaktu z pracodawcą, czy legitymacji studenckiej.

Życzymy udanej jazdy i wielu wspaniałych wrażeń! Połamania kół!

PARTNERZY STRATEGICZNI

Sii Polska

Sii Polska jest liderem usług IT i inżynieryjnych w Polsce i najszybciej rozwijającą się firmą w sektorze nowych technologii. Naszą misją jest rozwijanie najlepszych pracowników, którzy są pasjonatami zarówno w dziedzinie technologii, jak i sportu.

 

HP Inc. i oryginalnetusze.pl

Firma oryginalnetusze.pl już po raz trzeci będzie aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu jako sponsor III Mistrzostw Polski MTB Informatyków i Branży IT 2023. Promowanie zdrowego stylu życia jest bliskie ideom, które rozpowszechniamy wśród naszego zespołu. A wycieczki rowerowe, nie tylko do naszego miejsca pracy, są nam znajome. Jako firma jesteśmy wprawionymi w branży IT i biurowej pracownikami, których doświadczenie sięga nawet 20 lat. Specjalizujemy się w handlu detalicznym i wciąż rozwijamy swoją działalność zarówno na marketplacach jako Autoryzowany Partner HP (konto Allegro: oryginalne_hp), jak i na naszej stronie internetowej: www.oryginalnetusze.pl

 

PARTNERZY

 

WSPÓŁORGANIZATOR

 

UCZESTNICY

 

 

ZOSTAŃ PARTNEREM!

ARCHIWUM

Kto może wystartować w MP IT?

Zakres jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie osoby pracujące m.in. w działach IT, u dostawców IT, studentów kierunków informatycznych i uczniów szkół średnich o kierunkach informatycznych. Uczestnikami Mistrzostw mogą być osoby pracujące na różnych stanowiskach w branży IT – od praktykanta, stażysty, pracownika Helpdesku, Testera, poprzez Inżynierów Systemowych i Programistów, a także Project Managerów, Handlowców oraz Kadrę Zarządzającą.

Weryfikacja uczestników będzie się odbywać poprzez formularz online lub najpóźniej w dniu zawodów w Biurze Zawodów (należy zgłosić udział w MP IT przy zapisie). Weryfikacja będzie się odbywać za pomocą profilu LinkedIn, wiadomości i adresu email, wizytówki lub kontaktu z pracodawcą, czy legitymacji studenckiej.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Radzymin (FAN - 8 km, MINI - 32 km, MAX - 52 km). Kolarskie miasteczko wraca na teren Zespołu Szkół im. Eleonory Czartoryskiej przy ul. M. Konopnickiej, a start/meta oraz sektory znajdą się ponownie obok szkoły. Cały wyścig rozegra się w trójkącie między Radzyminem, Białobrzegami i Rynią – jednak tym razem rozszerzyliśmy rundę MINI, a MAX pokona ją dwukrotnie.

 

Tam zapewne dojdzie do decydujących rozstrzygnięć. Teren faluje prawie bez ustanku i jest kilka konkretnych górek do pokonania. To bardzo (jak na Mazowsze) pofałdowany obszar, co rusz naszpikowany interwałowymi podjazdami m.in. wśród historycznych fortów i bunkrów. Trasa z charakterem i pazurem! Kolejność pokonywania przeszkód jest trochę inna, ale ogólny klimat bardzo zbliżony. Wymaga zarówno siły i wytrzymałości, jak i sporych umiejętności technicznych.

 

Dzięki tej zmianie trasa Poland Bike w Radzyminie zyskała sporo na atrakcyjności. Obydwa dystanse będą dłuższe o ok. 4 km w porównaniu do trasy zeszłorocznej, a co za tym idzie ciekawsze i trudniejsze. Więcej interwałowego wysiłku i technicznej jazdy po pagórkach, mniej jazdy na kole po płaskim. Podobnie jak FAN, MINI i MAX podąży w stronę zachodnią i wjedzie do lasu przez Aleksandrów. I tak, jak w ubiegłym roku, już po drugim kilometrze zjedziemy z asfaltu i zacznie się prawdziwa walka w terenie. Trasa FAN oraz końcówka MINI i MAX wiedzie duktami i ścieżkami leśnymi pomiędzy Wólką Radzymińską a Radzyminem, gdzie nie brakuje pagórków i technicznych fragmentów. FAN zamknie swoją pętlę niemal identycznie jak w latach ubiegłych, natomiast dystanse MINI i MAX po przekroczeniu torów pojadą w kierunku Beniaminowa.

 

Po przecięciu asfaltu (na 7,5km), fragment „betonki” (ulicy Poligonowej), a po kolejnych 500 m ul. Letniskowej skręt w prawo, gdzie zaczną się prawdziwe wyzwania. Na początek wymagający podjazd wzdłuż linii energetycznej i karkołomny zjazd po drugiej stronie góry, które rozpoczną prawdziwe meandrowanie wśród pagórków Uroczyska Białobrzegi. Na początek azymut północny i teren wokół umocnień II Linii Obrony i Nieporęckiego Szlaku Rowerowego (czyli dukty po pagórkach wzdłuż Poligonowej). Po nawrotce kolejne wyzwania – MAX okrążając Jez. Parów Karski będzie przez niemal 7 km walczył na pofałdowanym terenie w samym sercu Uroczyska Białobrzegi. To z pewnością będzie bardzo selektywny odcinek trasy. Najpierw uroczy singielek, a następnie długa sekwencja nagłych zakrętów, niespodziewanych podjazdów i technicznych zjazdów, które doprowadzą zawodników do opłotków Białobrzegów.

 

Po powrotnym przecięciu asfaltu ul. Wojska Polskiego stosunkowo krótki, ale morderczy podjazd, gdzie „młynek” będzie raczej koniecznością – tu będzie można pokazać swoją prawdziwą wartość mtb. Potem bunkry w Białobrzegach, nawrotka na betonce w Dąbkowiźnie, kaskada i ostry zjazd na Beniaminowskie Łąki. Po pokonaniu 22 km (42km/MAX) wjedziemy w strefę bufetu. Kolejne 2 km i dojeżdżamy do rozjazdu: MAX skręca w lewo, a MINI jedzie w prawo w stronę łącznika, w kierunku mety.

 

Po przejeździe przez tory (28/48km MAX) szybka, ale niepozbawiona uroku końcówka. Finiszowe kilometry to na przemian leśne dukty, ścieżki i szersze drogi dające szanse na wyprzedzanie, a ostatnie 1000 m małe uliczki w opłotkach Radzymina kierujące wprost na metę. Tak samo będzie wyglądać ostatnie 7 km dystansu MAX, ale wcześniej do pokonania raz jeszcze 20 km intensywnej i atrakcyjnej pętli.

 

Uwaga! Na ok. 5km od startu i tyleż samo przed metą, przejazd przez niestrzeżony przejazd kolejowy (dotyczy obu dystansów MINI i MAX). Zalecamy ostrożność przy pokonywaniu torowiska. Widoczność w obu kierunkach doskonała. Na miejscu będą nasze służby ratownicze.

 

Trasa ogólnie bardzo zróżnicowana, ale przez to bardzo atrakcyjna. Poza startowymi kilometrami po ulicach Radzymina, z asfaltami mamy do czynienia sporadycznie (tylko przecięcia). Największą część stanowią leśne dukty oraz ścieżki po igliwiu, gdzieniegdzie „okraszone” korzeniami. Od czasu do czasu wpadamy na szybkie szutrówki. Częsta zmiana nawierzchni i charakteru jazdy. Są miejsca wymagające siły, wytrzymałości i techniki, ale też dużo szerokich duktów odpowiednich do wyprzedzania i płaskich odcinków, gdzie można złapać „drugi oddech”. Oczywiście, jak to na Mazowszu, nie unikniemy fragmentów z piaskiem. Zapraszam do Radzymina i tradycyjnie życzę połamania szprych!

 

Marek Gronowski
koordynator tras LOTTO Poland Bike Marathon

GPS MINI/MAX

PLIK GPX DO POBRANIA

TRASA MINI/MAX

Jest to mapa o charakterze orientacyjnym i możliwe są jej korekty.

PATRONI MEDIALNI