PHARMA CUP 2021
WYŚCIG MTB PRZYJACIÓŁ FARMACJI

5 września (niedziela)
Warszawa, Tor Wyścigów Konnych Służewiec (wjazd od ul. Poleczki)
Wyznacz trasę

PHARMA CUP
INFORMACJE
REGULAMIN
ZGŁOSZENIE
PROGRAM
MAPA TRASY
WYNIKI

KOCHAMY FARMACJĘ I SPORT


Z farmacją jesteśmy związani od trzech dekad. Nasza historia sięga początku lat 90. XX wieku, gdy powstała spółka Medicare. Dziś jesteśmy jedną z największych hurtowni w branży farmaceutycznej w Polsce. Kochamy sport! Sami go uprawiamy i pomagamy sportowcom.

Zespół Medicare-Galenica z radością przyłączył się do inicjatywy Poland Bike, aby – opierając się na doświadczeniu znanego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa i jego zespołu – zorganizować naszą branżową imprezę rowerową: Pharma Cup – czyli Wyścig MTB Przyjaciół Farmacji na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. To z Wami chcemy świętować nasze 30. urodziny w wyjątkowym miejscu, w wyjątkowy sposób.

Sport mamy bowiem w firmowym DNA! W naszej Grupie Farmaceutycznej Investcare działa Pracowniczy Klub Sportowy, w którym mamy m.in. prężnie działającą sekcję rowerową. Jej szefem jest Piotr Misiałkiewicz, na co dzień dyrektor handlowy Medicare-Galenica, który bez roweru nie może żyć!

Natomiast założyciel Grupy Farmaceutycznej Investcare – Dariusz Kucowicz (prezes spółki Medicare-Galenica) – uważa, że sport wyjątkowo kształtuje charakter, ponieważ daje wewnętrzną siłę, trochę pewności siebie i dużo pokory. Sam także od lat uprawia sport.

Dziś zapraszamy do wzięcia udziału w wyścigu Pharma Cup, który odbędzie się w ramach XII Memoriału Stanisława Królaka.

– Ta impreza to kolarskie święto w Warszawie. W niedzielę, 5 września, na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się XII Memoriał Stanisława Królaka, słynnego kolarza, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju. Będzie też kolarska lekcja historii. W wyścigu w stylu retro zaprezentują się kolarze na historycznych rowerach – zachęca Grzegorz Wajs, organizator i pomysłodawca Memoriału Stanisława Królaka, dyrektor Poland Bike.

A my szczególnie gorąco zapraszamy na Służewiec farmaceutów, techników farmacji, osoby pracujące w branży farmaceutycznej, uczniów szkół o profilach medyczno-farmaceutycznych oraz studentów kierunków medyczno-farmaceutycznych, a także przyjaciół farmacji, aby w ramach Memoriału o „Pompkę Królaka”, wzięli udział w Pharma Cup – czyli Wyścigu MTB Przyjaciół Farmacji, na dystansie 32 km.

Do przejechania kolarze na rowerach górskich będą mieli 8 rund po 4 kilometry. To wyjątkowa okazja, aby pomknąć na dwóch kółkach na terenie słynnego Toru Wyścigów Konnych w Warszawie. To historyczne miejsce, gdzie odbywają się wielkie międzynarodowe gonitwy. Pierwszy wyścig mający charakter rywalizacji sportowej został tam odnotowany w 1777 roku. Zapraszamy!

Tutaj można się zapisać (zaznaczając udział w Pharma Cup):
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6386


Potwierdzenia zgłoszenia na Pharma Cup prosimy kierować na adres:

izabela.sawicka@grupainvestcare.pl


Zapraszamy i kolarzy, i amatorów dwóch kółek, aby wzięli udział w kolarskim święcie i naszym urodzinowym wyścigu zarazem, wraz z zespołem Grupy Farmaceutycznej Investcare.


Czekamy na zgłoszenia nie tylko od panów, ale także od pań.


DOŁĄCZAJCIE DO NAS!


Dariusz Kucowicz, prezes Medicare-Galenica,

założyciel Grupy Farmaceutycznej Investcare


– Zapraszam do wzięcia udziału w wyścigu w Pharma Cup MTB w ramach Memoriału Stanisława Królaka. Mamy w firmie kolarzy, którzy regularnie ścigają się na rowerach na różnych dystansach, i w górach, i na szosie.


Niedawno dwóch naszych zawodników z Medicare-Galenica: Marek Kozłowski i Mateusz Cieluch, uczestniczyło w rajdzie po Beskidach, gdzie przejechali 435 km w 23 godziny, w dzień i w nocy, w deszczu i chłodzie. Mamy również Renatę Łaskawską, która niemal codziennie rekreacyjnie przejeżdża 20-50 km na rowerze.


Mamy także w Grupie wiele innych osób, które nie biją rekordów, ale nie mogą żyć bez dwóch kółek. Do naszej sportowej rodziny wchodzą także dzieci pracowników. Na przykład 7-letnia Hania, córka Piotra Misiałkiewicza, wywalczyła już miejsca na podium LOTTO Poland Bike Marathon. Dołączajcie do nas! Sport doskonale kształtuje charakter. Daje wewnętrzną siłę i uczy pokonywać słabości.


Piotr Misiałkiewicz, dyrektor handlowy w Medicare-Galenica,

szef sekcji rowerowej Pracowniczego Klubu Sportowego Investcare


– W maratonach rowerowych ścigam się od ponad 12 lat, a na rowerze jeżdżę odkąd pamiętam. Maratony pozwalają na zdrową rywalizację, poznawanie nowych miejsc i ciekawych ludzi.


Poza tym jeżdżąc na rowerze relaksuję się. Kręcąc kolejne kilometry mam czas poukładać myśli, zarówno te dotyczące życia zawodowego, jak i prywatnego. Lubię rower za swobodę przemieszczania, bliskość natury. Nie tylko się ścigam, ale jeździmy też rodzinnie.


Moją pasją zaraziłem córkę. Zależy mi, aby Hania czerpała przyjemność z uprawiania sportów. Zdobycie podium nie jest najważniejsze. Marzę, abyśmy wspólnie przejechali trasę EuroVelo 10. Jest to szlak wokół Bałtyku, mierzący ponad 7980 kilometrów.

5 WRZEŚNIA. PHARMA CUP NA MEMORIALE KRÓLAKA

Branża farmaceutyczna na start! W niedzielę 5 września podczas XII Memoriału Stanisława Królaka 2021 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie odbędzie się PHARMA CUP – Wyścig MTB Przyjaciół Farmacji, organizowany przez Poland Bike i Medicare-Galenica Sp. z o.o.

W tym wyścigu na rowerach górskich mogą wystartować farmaceuci, technicy farmacji, osoby pracujące w branży farmaceutycznej, uczniowie szkół o profilach medyczno-farmaceutycznych, studenci kierunków medyczno-farmaceutycznych, osoby pracujące w mediach poświęconych branży farmaceutycznej oraz przyjaciele farmacji.

PHARMA CUP odbędzie się w ramach Wyścigu Głównego MTB o „Pompkę Królaka”na dystansie ok. 32 km. Start o godzinie 13:30. Uczestnicy PHARMA CUP rywalizują jednocześnie w Memoriale Stanisława Królaka 2021. Obowiązują numery startowe Memoriału.

Uczestnicy PHARMA CUP będą sklasyfikowani w kategoriach wiekowych:

kobiety:
- kategoria KJ (15-18 lat) - rocznik 2003-2006
- kategoria K20 (19-29 lat) - rocznik 1992-2002
- kategoria K30 (30-39 lat) - rocznik 1982-1991
- kategoria K40+ (40 lat i starsze) - rocznik 1981 i starsze


mężczyźni:

- kategoria MJ (15-18 lat) - rocznik 2003-2006
- kategoria M20 (19-29 lat) - rocznik 1992-2002
- kategoria M30 (30-39 lat) - rocznik 1982-1991
- kategoria M40+ (40 lat i starsi) - rocznik 1981 i starsi

Przyjaciele Farmacji - kobiety: kategoria Open, mężczyźni: kategoria Open

Jak się zgłosić? Rejestracja na PHARMA CUP odbywa się przez stronę internetową – www.memorialkrolaka.pl - do czwartku 2 września do godz. 23:59 (w zgłoszeniu należy zaznaczyć, że zawodnik bierze udział w tym konkretnym wyścigu). Należy jednocześnie przesłać potwierdzenie swojego zgłoszenia na adres: izabela.sawicka@grupainvestcare.pl. W sobotę i niedzielę (4-5 września) zapisy i opłaty tylko gotówką przyjmowane są wyłącznie w Biurze Zawodów.

Weryfikacja będzie się odbywać w ramach rejestracji elektronicznej oraz w Biurze Zawodów, za pomocą profilu LinkedIn, wiadomości i adresu email, wizytówki, kontaktu z pracodawcą, legitymacji szkolnej lub studenckiej.

Warunkiem dopuszczenia do udziału w wyścigu jest dostarczenie uzupełnionego na piśmie formularza zgłoszeniowego do Biura Zawodów oraz dokonanie wpłaty wpisowego w wysokości zgodnej z Regulaminem Memoriału Stanisława Królaka 2021, który znajduje się na stronie internetowej www.memorialkrolaka.pl . Wpisowe jest bezzwrotne.

Nie są pobierane dodatkowe opłaty za klasyfikację w PHARMA CUP - Wyścigu MTB Przyjaciół Farmacji 2021. Jedyną opłatą jest opłata za udział w Memoriale Stanisława Królaka 2021.

Organizator nie ubezpiecza uczestników wyścigu. Uczestnicy mają obowiązek posiadania ważnej polisy ubezpieczeniowej OC i NW, obejmującej leczenie ambulatoryjne i pobyt w szpitalu. Organizator nie ponosi winy za wypadki losowe zaistniałe w czasie dojazdu na wyścig i powrotu z wyścigu. Każdy uczestnik bierze udział w wyścigu na własną odpowiedzialność.

Dekoracja PHARMA CUP - Wyścigu MTB Przyjaciół Farmacji zostanie przeprowadzona o godz. 15:45. Dekorowane będą pierwsze trzy osoby w kategorii Open (Przyjaciele Farmacji) i pierwsze trzy osoby w kategoriach wiekowych (Branża Farmaceutyczna).

Zapraszamy na PHARMA CUP – Wyścig MTB Przyjaciół Farmacji podczas Memoriału Stanisława Królaka na warszawskim Służewcu w niedzielę 5 września!

PATRONI MEDIALNI