SEROCK

6 kwietnia (sobota)
Serock, Rynek
Wyznacz trasę

Partnerem wydarzenia jest SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

SEROCK
INFORMACJE
OPIS TRASY
PROGRAM ZAWODÓW
MAPA TRASY

SEROCK - Urokliwe nadnarwiańskie zakątki, średniowieczny rynek z nowoczesnym ratuszem – symbolem samorządności; sieć szlaków pieszo – rowerowych, prowadzących nad Jezioro Zegrzyńskie do rezerwatów przyrody i miejsc historycznych, liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe oraz nowoczesna infrastruktura - wszystko to zdecydowało, że Serock stał się atrakcyjnym mazowieckim kurortem. Wiele osób, urzeczonych klimatem tej niewielkiej podwarszawskiej gminy, decyduje się osiąść tu na stałe. Serock ma bowiem wiele atutów: położenie w pobliżu Warszawy, bliskość stacji kolejowych w Wieliszewie i Legionowie, bliskość lotnisk w stolicy i Modlinie, korzystne stawki podatkowe, wciąż unowocześniana baza edukacyjna - to tylko kilka z nich. Warto zwrócić także uwagę na: czyste środowisko, możliwość korzystania z dofinansowania na działania proekologiczne, wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, bogatą ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dobrą opiekę zdrowotną i społeczną.

Serock w Internecie: www.serock.pl

Serock (FAN - 10 km, MINI - 29 km, MAX - 52 km). Start i meta oraz całe kolarskie miasteczko zlokalizowane na Rynku w samym centrum Serocka. Start wszystkich trzech wyścigów w kierunku północno-zachodnim ul. Polną aż do Górek Pobyłkowskich. Dystans FAN zamknie swoją pętlę objeżdżając południowy skraj szlaku w okolicy szczytu, po czym zawróci w kierunku mety.

 

Dystanse MINI/MAX nieco zmodyfikowane w porównaniu do edycji 2022 - tym razem również kolarze na MINI przejadą trudną sekcję przez mocno pofałdowany teren Górek Pobyłkowskich, a MAX zmierzy się z nimi także na drugim okrążeniu. Dzięki tej zmianie oba wyścigi zyskają sporo na atrakcyjności, a dodatkowo dłuższy nieznacznie przekroczy 50 km.

 

Pierwsza część wyścigu (wspólna dla obu dystansów) wiedzie na północny zachód od miasta. Relatywnie łatwa część trasy okraszona kilkoma niewielkimi podjazdami (przejazd szutrami i drogami gruntowymi) kończy się w okolicy Dębinek. Już na szóstym kilometrze kolarze wkraczają w obszar Górek Pobyłkowskich.

 

To teren, gdzie na odcinku ponad 5km, uczestnicy będą się zmagać z trasą wymagającą zarówno technicznych umiejętności, jak i wytrzymałości. Składają się na nią ostre wspinaczki (wraz z najwyższym szczytem 138m npm, który dodaje trasie prawdziwego „sznytu” MTB), techniczne ścieżki oraz wymagające zjazdy. Po powrocie na „płaskie” (ok. 14km/37km drugiej rundy) będzie okazja uzupełnić energię na bufecie. Niecały kilometr dalej nastąpi rozjazd: MINI pojedzie prosto w stronę mety, a MAX odjedzie w prawo (na swoją pętlę w kierunku zachodnim).

 

Od rozjazdu trasa najpierw delikatnie meandruje duktami w stronę Strzelnicy Marynino, a następnie przez pofałdowany teren obszaru Świetliste Dąbrowy, skrajem Uroczyska Zegrze okrąża miejscowość Kępiaste. Około 30km można ponownie przystąpić do ataku na wymagający szlak przez Góry Pobyłkowskie.

 

Po ponownym zjeździe dystansów, trasa wiedzie najpierw na południe w stronę Jadwisina. Po drodze przeprawy przez dwie kładki rowerowe oraz wiadukt nad obwodnicą (18/42km). Zaraz po nawrocie na kolarzy czekają kolejne wyzwania przed ostateczną rozgrywką (wśród nich Rezerwat Szaniawskiego i końcowe kilometry wzdłuż skarpy nad Narwią). To z kolei najbardziej malowniczy, ale jednocześnie atrakcyjny i wymagający fragment trasy.

 

Wyścig prowadzi słynnym podjazdem przez Wąwóz Szaniawskiego, a kolejne atrakcje to m.in. ścieżka mtb przez Rezerwat Jadwisin czy choćby techniczny „rollercoaster” na 3 kilometry przed metą.

 

Na wszystkich czeka klasyczny finisz ulicami miasteczka i walka do ostatniego metra z kumulacją podjazdów. Najpierw ul. Zdrojową, od ronda przy szkole karkołomny zjazd Traktem Napoleońskim, ostry nawrót (niemal 180st) i wreszcie końcowa wspinaczka ul. Brukową aż do „kreski” - emocje gwarantowane! Zapraszam na kawał dobrego ścigania w Serocku! Połamania szprych!

 

Marek Gronowski, koordynator tras Poland Bike

 

ŚLAD GPS


PLIK GPX DO POBRANIA


TRASA MINI

TRASA MINI/MAX

TRASA FAN

PATRONI MEDIALNI