SEROCK

6 kwietnia (sobota)
Serock, Rynek
Wyznacz trasę

Partnerem wydarzenia jest SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

SEROCK
INFORMACJE
OPIS TRASY
PROGRAM ZAWODÓW
MAPA TRASY

SEROCK - Urokliwe nadnarwiańskie zakątki, średniowieczny rynek z nowoczesnym ratuszem – symbolem samorządności; sieć szlaków pieszo – rowerowych, prowadzących nad Jezioro Zegrzyńskie do rezerwatów przyrody i miejsc historycznych, liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe oraz nowoczesna infrastruktura - wszystko to zdecydowało, że Serock stał się atrakcyjnym mazowieckim kurortem. Wiele osób, urzeczonych klimatem tej niewielkiej podwarszawskiej gminy, decyduje się osiąść tu na stałe. Serock ma bowiem wiele atutów: położenie w pobliżu Warszawy, bliskość stacji kolejowych w Wieliszewie i Legionowie, bliskość lotnisk w stolicy i Modlinie, korzystne stawki podatkowe, wciąż unowocześniana baza edukacyjna - to tylko kilka z nich. Warto zwrócić także uwagę na: czyste środowisko, możliwość korzystania z dofinansowania na działania proekologiczne, wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, bogatą ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dobrą opiekę zdrowotną i społeczną.

Serock w Internecie: www.serock.pl

Serock (FAN - 10 km, MINI - 28 km, MAX - 46 km). Start i meta oraz całe kolarskie miasteczko zlokalizowane na Rynku w samym centrum Serocka. Start wszystkich trzech dystansów w kierunku północno-zachodnim ul. Polną aż do Gór Pobyłkowskich. Dystans FAN zamknie swoją pętlę objeżdżając wschodni skraj szlaku w okolicy szczytu, po czym zawróci w kierunku mety.

 

Pierwsza część wyścigów MINI i MAX (wspólna dla obu dystansów) rozgrywa się na północny zachód od miasta. Relatywnie łatwa część trasy okraszona kilkoma niewielkimi podjazdami – przejazd szutrami i drogami gruntowymi przez Dębinki, Kępiaste i skrajem Uroczyska Zegrze.

 

Od rozjazdu (na 9 kilometrze) MAX najpierw meandruje duktami przez pofałdowany teren obszaru Świetliste Dąbrowy, a następnie okrąża miejscowość Kępiaste. Około 21 km pierwszy bufet dla zregenerowania sił i można przystąpić do ataku na wymagający szlak przez Góry Pobyłkowskie wraz z jego najwyższym szczytem (138m npm), który dodaje trasie prawdziwego „sznytu” MTB.

 

Po ponownym spotkaniu obu dystansów (odpowiednio 13/30km ścigania) trasa wiedzie najpierw na południe w stronę Jadwisina. Po drodze przeprawy przez dwie kładki rowerowe oraz wiadukt nad obwodnicą. Zaraz po nich (ok. Mini18/Max36km) pora na drugi bufet przed ostateczną rozgrywką. Po nawrocie na kolarzy czekają kolejne wyzwania. Wśród nich Wąwóz Szaniawskiego i końcowe kilometry wzdłuż skarpy nad Narwią.

 

Wyścig prowadzi słynnym podjazdem przez Wąwóz Szaniawskiego, a kolejne atrakcje to m.in. ścieżka mtb przez Rezerwat Jadwisin czy choćby techniczny „rollercoaster” na 43 kilometrze. Na wszystkich czeka klasyczny finisz ulicami miasteczka i walka do ostatniego metra z kumulacją podjazdów. Najpierw ul. Zdrojową, od ronda przy szkole karkołomny zjazd Traktem Napoleońskim, ostry nawrót (niemal 180st) i wreszcie końcowa wspinaczka ul. Brukową aż do „kreski” - emocje gwarantowane! Zapraszam na kawał dobrego ścigania w Serocku! Połamania szprych!

 

Marek Gronowski, koordynator tras Poland Bike

GPS MAX


GPS MINI


GPS FAN


TRASA MINI/MAX

TRASA MINI

TRASA FAN

PATRONI MEDIALNI