POŻEGNANIE KOLARSKIEJ ZIMY W MARKACH

POŻEGNANIE KOLARSKIEJ ZIMY W MARKACH

Kolarski peleton Poland Bike pożegnał zimę w podwarszawskich Markach. Blisko 250 amatorów na rowerach górskich wzięło udział w zawodach Zimowy Poland Bike Marathon, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Bazą imprezy była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku, a tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

– Do Marek zawsze wracamy z wielką przyjemnością – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – To właśnie w Markach w 2017 roku odbyły się historyczne, bo pierwsze „zimowe” zawody Poland Bike. Trasy w Lasach Mareckich są idealne na sprawdzian formy przed sezonem. Jesteśmy dumni, że wspólnie z Miastem Marki tworzymy imprezę, która co roku przyciąga mnóstwo amatorów MTB.

Na trasie MAX (32 km) wygrał Karol Sładek (7R Rowmix Team), wyprzedzając Kamila Maciejewskiego (Daleszyce) i Huberta Kielaka (Błażej Kielak 1%), a wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Sylwią Tkaczyk (obie z Damovo Bike Team) i Karoliną Pacek (Stajnia Rowerowa Team).

Dystans MINI (18,5 km) najszybciej pokonał Tomasz Iwański (Rafbike Cycling Team), przed Piotrem Wanatem (MSR Team Olsztyn) i Robertem Kmitą (Rafbike Cycling Team); natomiast w gronie kobiet triumfowała Oliwia McFarlane (FTI Racing Team), przed Alicją Surdyk i Aleksandrą Szaturską (obie z Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na trasie FAN (6,5 km). Wśród chłopców wygrał Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Fabianem Kocem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Igorem Kotlengą (Jabłonna), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Zofia Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn), przed Sandrą Nygą (Serock) i Kamilą Bernady (Warszawa). W klasyfikacji rodzinnej triumfowali Mucharscy, przed Luszkami i Kołaczami, a punktację drużynową wygrał Damovo Bike Team, przed Nextie Bike Team i Peugeot Niedziółka Bike Team.

– Szykujemy się do naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2023, który wystartuje już 26 marca w Legionowie i będzie składał się z 15 etapów – mówił Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – Zimowy Poland Bike Marathon w Markach był doskonałym sprawdzianem i testem formy przed inauguracją nowego sezonu.

Partnerami Zimowego Poland Bike Marathon w Markach były Urząd Miasta Marki i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Miasta Marki i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

GALERIA