TAK BYŁO! RELACJA Z LEGIONOWA

TAK BYŁO! RELACJA Z LEGIONOWA

W świetnym stylu wystartował jubileuszowy, 15 sezon LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Inauguracja odbyła się w Legionowie, a frekwencja mimo deszczowej aury okazała się imponująca. W kolarskim miasteczku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie stawiło się aż 600 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, w roku 2023 składa się z 15 etapów rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu.

– Do Legionowa wracamy zawsze z wielką przyjemnością – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Trasy, które wyznaczamy w Lasach Legionowskich są niezwykle malownicze, ale zarazem pełne atrakcyjnych zjazdów i podjazdów oraz wąskich i krętych ścieżek. Tak wysoka frekwencja podczas inauguracji w Legionowie to świetna zapowiedź nowego sezonu, ale też wyraźny sygnał, że amatorzy MTB bardzo doceniają naszą pracę przy organizacji LOTTO Poland Bike Marathon.

Na dystansie MAX (53 km) zwyciężył Karol Sładek (7R Rowmix Team), wyprzedzając na finiszu Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków), a trzecie miejsce zajął Jakub Żurek (Kraków). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska, przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team) i Malwiną Krzyczkowską (KS Luboń Skomielna Biała).

Trasę MINI (36 km) najszybciej pokonał Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team), finiszując przed Tomaszem Iwańskim (Rafbike Cycling Team), a trzeci był Dawid Bojarczak (Beko Team). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), przed Julitą Tomaszewską (Timbud Team) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Wygrał Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Alanem Skorupką (Triathlon Siedlce Club) i Bartłomiejem Sobiechem (CSS Kurpie), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Zofia Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn), przed Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology) i Sandrą Nygą (Serock).

Klasyfikację drużynową OPEN TEAM wygrał KK Catena Wyszków, przed Damovo Bike Team i Rosti MTB Team, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i MCP & Toyota Grupa Cygan. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był UKS Kolarz Nadarzyn, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i CSS Kurpie, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Kołaczowie, przed Klimkiewiczami i Klisiami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo, Powiatem Legionowskim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Prezydent Miasta Legionowo, Starosta Legionowski i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto Legionowo, Powiat Legionowski i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu i w Powiecie Legionowskim. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 23 kwietnia w Jabłonnie. Poprzedzi je dzień wcześniej w sobotę Rodzinny Piknik Rowerowy na terenie Pałacu w Jabłonnie. Zapraszamy!

GALERIA