TAK BYŁO! RELACJA Z MAREK

TAK BYŁO! RELACJA Z MAREK

To było bardzo mocne pożegnanie wakacji na rowerach górskich! Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2023 ósmy raz w historii zawitał do podwarszawskich Marek. Frekwencja ponownie imponująca. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wystartowało prawie 550 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

– Amatorzy MTB pokazali swoją moc i w Lasach Mareckich poradzili sobie doskonale – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – A prawdziwym wyzwaniem był stromy i widowiskowy podjazd tuż przed metą w Markach. Pięknie pokonywany przez kolarzy przy ogromnym dopingu kibiców.

Na dystansie MAX (57 km) znów nie było mocnych na Karola Sładka (7R Rowmix Team), który wygrał szósty raz w sezonie, za nim finiszowali Adam Andrzejczuk (iFon KolarzKlub MTB) i Aleksander Piech (Kotliny). Wśród kobiet także szóste zwycięstwo w LOTTO Poland Bike Marathon 2023 odniosła Urszula Lewandowska, tym razem przed Dominiką Drzemicką (obie z Damovo Bike Team) i Patrycją Dumą (Team PKO Bank Polski).

Trasę MINI (38 km) najszybciej pokonał Łukasz Giziński (DSV), przed Tomaszem Iwańskim (Rafbike Cycling Team) i Piotrem Gajdą (Warszawski Klub Kolarski). W gronie kobiet siódmy start i siódme już zwycięstwo w tym sezonie zaliczyła Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), która wyprzedziła Annę Magoń (Bike Fun Legionowo) i Aleksandrę Dzięcioł (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Wygrał niepokonany w tym roku Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Fabianem Kocem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Leonem Ołdakiem (Warszawski Klub Kolarski), a w rywalizacji dziewcząt zwycięską serię podtrzymała Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), wyprzedzając Zuzannę Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology) i Katarzynę Mościcką (UKK Huragan Wołomin).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował Damovo Bike Team, przed Mybike.pl i Grupą ANG, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Rafbike Cycling Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i MCP & Toyota Grupa Cygan. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Bralscy, przed Mireckimi i Bolkami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Miasta Marki i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto Marki oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon obiera teraz kierunek na pogranicze Mazowsza i Lubelszczyzny. W niedzielę 3 września cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa pierwszy raz w historii wystartuje w Gminie Stoczek Łukowski. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdzie się w Starej Róży. Zapraszamy!

GALERIA