TAK BYŁO! RELACJA Z MUZEUM SPORTU POLAND BIKE

TAK BYŁO! RELACJA Z MUZEUM SPORTU POLAND BIKE

To był piękny debiut w bardzo prestiżowej lokalizacji! Kolarskie wyścigi Poland Bike organizowane przez Grzegorza Wajsa pierwszy raz swoją bazę miały przy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Nowe zawody pod nazwą Muzeum Sportu Poland Bike 2023 przyciągnęły do rywalizacji około 150 uczestników. Impreza kończąca sezon Poland Bike miała mocną obsadę, świetnych partnerów Costablanca Cycling Club i Decathlon Polska, a niezwykle wysoka pula nagród wyniosła łącznie aż 8000 złotych.

– To były wyścigi na krótkiej i widowiskowej rundzie terenowej (3 km), atrakcyjne dla kolarzy i kibiców – mówił Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – Do rywalizacji przy Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie zaprosiliśmy wszystkich miłośników dwóch kółek, czyli dzieci i młodzież oraz dorosłych, zarówno na rowerach górskich, jak i przełajowych.

Kolarska rywalizacja rozegrała się na trzech dystansach. Mężczyźni ścigali się na trasie liczącej 30 km (10 rund). W wyścigu głównym na rowerach górskich po pasjonującym finiszu zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Załuski Team), przed Filipem Surdykiem (Warszawski Klub Kolarski), Aleksandrem Piechem (Kotliny) i Karolem Sładkiem (7R Rowmix Team).

– Rywalizacja w wyścigu głównym MTB dostarczyła niesamowitych emocji – mówił Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – Tempo dyktowała ucieczka z pięcioma świetnymi zawodnikami, w trakcie wyścigu odpadł po defekcie Konrad Czabok z Warszawskiego Klubu Kolarskiego i o zwycięstwo do końca walczyło czterech. Kapitalne widowisko!

Pozostałe kolarskie wyścigi w debiucie Muzeum Sportu Poland Bike także stały na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji mężczyzn na rowerach przełajowych (30 km, 10 rund) triumfował Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Szymonem Gulbierzem (Białobłocki Team), Krzysztofem Wieszczeczyńskim (Czerwonak) i Łukaszem Giergoniem (Łomianki). Wyścig kobiet (21 km, 7 rund) wygrała Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Katarzyną Skurą (MCP & Toyota Grupa Cygan), Oliwią McFarlane (FTI Racing Team) i Wiktoriją Zubenko (MCP & Toyota Grupa Cygan). Natomiast młodzieżowy dystans (9 km, 3 rundy) najszybciej pokonali Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski) i Zofia Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn). Swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały też przedszkolaki, w wieku już od dwóch lat.

– Muzeum Sportu Poland Bike to projekt, który chcemy kontynuować i organizować na koniec sezonu, tydzień po Gali Finałowej naszego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon – podsumował Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – Dziękuję naszym partnerom za świetną współpracę, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Costablanca Cycling Club i Decathlon Polska.

Kolarski peleton Poland Bike wróci do rywalizacji w roku 2024. Nowy szesnasty już sezon cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2024 będzie składał się ponownie z około piętnastu wyścigów dla amatorów na rowerach górskich, rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu, od marca do października. Zapraszamy!

GALERIA