TAK BYŁO! RELACJA Z OSSOWA W POWIECIE WOŁOMIŃSKIM

TAK BYŁO! RELACJA Z OSSOWA W POWIECIE WOŁOMIŃSKIM

To była prawdziwa Bitwa Kolarska na rowerach górskich! Blisko 500 miłośników dwóch kółek wystartowało w LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w Ossowie w Powiecie Wołomińskim. Jak na prawie 40-stopniowy upał i okres wakacyjny, to frekwencja imponująca! Bazą zawodów organizowanych przez Grzegorza Wajsa były Błonia Ossowskie. Miejsce historyczne, bo 103 lata temu w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej właśnie na tym terenie odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”. Teraz Bitwę Kolarską stoczyli amatorzy MTB.

Na dystansie MAX (53 km) nie było mocnych na Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków), za nim finiszowali Łukasz Kulesza (Retro Team) i Wojciech Dąbkowski (Logwin Poland). Wśród kobiet piąte zwycięstwo w sezonie odniosła Urszula Lewandowska, przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team) i Katarzyną Matynią (MCP & Toyota Grupa Cygan).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Jarosław Roszkowski, przed Tomaszem Iwańskim (obaj z Rafbike Cycling Team) i Jakubem Bieleckim (DSV). W gronie kobiet wygrała niepokonana w LOTTO Poland Bike Marathon 2023 Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), która wyprzedziła Klarę Troficką (Warszawa) i Agnieszkę Hajbowicz (Strabag Bike Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Szósty start i szóste już zwycięstwo w sezonie zaliczył Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Fabianem Kocem i Tymoteuszem Dudkowskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin) i Sandrą Nygą (Serock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Damovo Bike Team, przed Grupą ANG i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Rafbike Cycling Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM najlepszy był Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Mucharskimi i Mireckimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie został zorganizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie, OSP Ossów, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Starosta Wołomiński i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Starostwo Powiatowe w Wołominie oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Impreza – w ramach obchodów 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – została dofinansowana ze środków Powiatu Wołomińskiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w podwarszawskich Markach. Zapraszamy!

GALERIA