TAK BYŁO! RELACJA Z ŻABIEJ WOLI

TAK BYŁO! RELACJA Z ŻABIEJ WOLI

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon obrał kierunek na zachodnie Mazowsze. Cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, czwarty raz w historii zawitał do podwarszawskiej gminy Żabia Wola. Bazą imprezy był teren przy Szkole Podstawowej w Ojrzanowie. Frekwencja ponownie okazała się imponująca, bo na starcie, mimo „majówki”, stawiło się prawie 550 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

– Żabia Wola ma wyjątkowy urok i kolarski klimat – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – Etap w Żabiej Woli nazywamy najszybszym w naszym cyklu. Tym razem liczyły się siła, wytrzymałość i szybkość.

Na dystansie MAX (46 km) najlepszy był Wojciech Dąbkowski (Logwin Poland), finiszując przed Łukaszem Gukiewiczem (3 Gravity Bike Team) i Rafałem Rymarczykiem (Lider Team Skarżysko). Wśród kobiet wygrała była reprezentantka Polski w maratonie MTB Anna Urban (BMC Polska), przed Urszulą Luboińską i Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Robert Kmita (Rafbike Cycling Team), który na finiszu wyprzedził Dawida Bojarczaka (Beko Team) i Adama Płoskiego (3S Bike Team Ciechanów). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.biz) i Justyną Rojek (Contable MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Zwyciężył Dawid Kaszewski, przed Rafałem Zimnowodzkim (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Tymoteuszem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Wilhelminą Macnar (UKK Huragan Wołomin) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował Lider Team Skarżysko, przed Damovo Bike Team i MCP & Toyota Grupa Cygan, natomiast w punktacji MINI TEAM zwyciężył Warszawski Klub Kolarski, przed 3S Bike Team Ciechanów i MCP & Toyota Grupa Cygan. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Luszkami i Kołaczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Żabia Wola został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Żabia Wola, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Żabiej Woli, Domem Kultury w Żabiej Woli, Gminną Biblioteką Publiczną w Żabiej Woli, Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Wójt Żabiej Woli i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Żabia Wola i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na zachodnim Mazowszu. Kolejne wyścigi już w najbliższą niedzielę 7 maja w podwarszawskiej Gminie Nadarzyn. Imprezie towarzyszyć będą III Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2023. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów znajdzie się na terenie zabytkowego Parku w Młochowie. Zapraszamy!

GALERIA