TAK BYŁO! RELACJA ZE STAREJ RÓŻY W GMINIE STOCZEK ŁUKOWSKI

TAK BYŁO! RELACJA ZE STAREJ RÓŻY W GMINIE STOCZEK ŁUKOWSKI

Świetny debiut! Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2023, organizowany przez Grzegorza Wajsa, pierwszy raz w swojej 15-letniej historii zawitał do Gminy Stoczek Łukowski. Bazą wyścigów amatorów na rowerach górskich była Stara Róża i teren przy Szkole Podstawowej, na którym stawiło się 400 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

– Nasz przyjazd do Gminy Stoczek Łukowski okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – Frekwencja, jak na debiut, bardzo dobra, ale tym razem szczególnie urzekła nas niezwykła gościnność i życzliwość mieszkańców, wielkie zaangażowanie naszych partnerów, władz Gminy Stoczek Łukowski i dyrekcji Zespołu Oświatowego w Starej Róży, trzech Kół Gospodyń Wiejskich, strażaków z OSP oraz policji. Moc atrakcji w kolarskim miasteczku. Był wystrzał armaty na starcie wyścigu, strefa militarna z pojazdami bojowymi, strefa LGD Razem dla dzieci, stanowisko masażu, regionalne specjały i dziczyzna z kociołka. Bardzo dziękujemy!

Trasa w Gminie Stoczek Łukowski była niezwykle atrakcyjna i zarazem wymagająca. To pofałdowany teren na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny, ze zjazdami i podjazdami oraz pięknymi wąwozami. Amatorzy MTB ścigali się wśród wyjątkowej dziewiczej przyrody w malowniczej dolinie rzeki Świder i wokół dwóch Rezerwatów, Dąbrowy Seroczyńskie i Kulak. Idealna lokalizacja do jazdy na rowerach górskich!

Na dystansie MAX (63 km) trzeci raz w sezonie wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), za nim finiszowali Ernest Kurowski (Józefów) i Rafał Brzyski (Retro Team). Wśród kobiet siódme już zwycięstwo odniosła Urszula Lewandowska (Damovo Bike Team), tym razem przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.biz) i Katarzyną Paszczyk (PT Mazury Team Ełk).

Trasę MINI (36 km) pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon najszybciej pokonał Tomasz Thiel (Warszawa), przed Krzysztofem Dąbrowskim (Bicykl Piaseczno) i Szymonem Chodkiewiczem (GoldenBike Team). W gronie kobiet swoje debiutanckie zwycięstwo zaliczyła zaledwie 15-letnia Aleksandra Dzięcioł (Kamyk Radzymin MTB Team), wyprzedzając Klarę Troficką (Warszawa) i Magdalenę Bielecką (Zerwani z Łańcucha).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Najlepszy był Fabian Koc (Kamyk Radzymin MTB Team), finiszując przed Mikołajem Krasuskim (UKS Kolarz Nadarzyn) i Alanem Skorupką (Triathlon Siedlce Club), a w rywalizacji dziewcząt już szósty raz triumfowała niepokonana Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Zofią Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Mybike.pl, przed Grupą ANG i MCP & Toyota Grupa Cygan, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Bike Fun Legionowo. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM triumfował UKS Kolarz Nadarzyn, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Intro Cycling Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Kołaczowie, przed Klisiami i Mireckimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Stoczek Łukowski upamiętnił „Kasantów Ostoi”, ostatnich partyzantów Armii Krajowej z obozu leśnego w Jacie, walczących pod dowództwem Wacława Rejmaka, ps. „Ostoja”. Zawody zostały zorganizowane przy współpracy z Urzędem Gminy Stoczek Łukowski, Zespołem Oświatowym w Starej Róży, Lokalną Grupą Działania Razem i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawował Wójt Gminy Stoczek Łukowski.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2023 wraca na Mazowsze. Kolejne wyścigi odbędą się w najbliższą niedzielę 10 września w Radzyminie. Zapraszamy na kolarską bitwę w Mieście „Cudu nad Wisłą”!

GALERIA