TWIERDZA MODLIN PONOWNIE ZDOBYTA!

TWIERDZA MODLIN PONOWNIE ZDOBYTA!

Atak zimy na Mazowszu dla LOTTO Poland Bike Marathon nie okazał się przeszkodą. W Nowym Dworze Mazowieckim wystartowało blisko 350 miłośników dwóch kółek. Imponujący peleton! Kolarskie miasteczko ze startem i metą wyścigów amatorów na rowerach górskich znajdowało się w Twierdzy Modlin, a Nowy Dwór Mazowiecki na mapie Poland Bike znalazł się już czternasty raz w historii. Kultowe miejsce!

– To teren, który co roku przyciąga amatorów MTB, mimo że nie należy do łatwych i nawet dla najlepszych może być wyzwaniem – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Za każdym razem szukamy tu nowych rozwiązań. Tym razem zbudowaliśmy naszą bazę wzdłuż Narwi tuż przy historycznych murach legendarnej fortecy.

Na dystansie MAX (48 km) znów nie było mocnych na Karola Sładka (7R Rowmix Team), który ustrzelił kolarskiego hat-tricka, wygrywając trzeci raz z rzędu w LOTTO Poland Bike Marathon 2022. Za nim finiszowali Kamil Kuszmider (KK Załuski Team) i Karol Gajewski (Grupa ANG). Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), przed Anną Urban (BMC Polska) i Magdaleną Wiesiołek (Retro Stork Team).

Trasę MINI (24 km) najszybciej pokonał Tomasz Iwański (Rafbike Cycling Team), który wyprzedził Marcina Reszke (Bad Boy Bike Team) i Patryka Białka (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie kobiet ciągle niepokonana jest Magdalena Sobczak (Wieliszew Heron Team). To było jej już trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem przed Marią Orszulak (GKK Opty Mazowsze) i Klarą Troficką (Bike Expo Narodowy Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (6,5 km). Wygrał Krzysztof Paziewski (UKS Kolarz Nadarzyn), przed braćmi Leonardem i Tymoteuszem Dudkowskimi (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dorsz, przed Zuzanną Gancarz (obie z Kamyk Radzymin MTB Team) i Zuzanną Majkowską (Warszawa). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepsza była Grupa ANG, przed Retro Stork Team i KK Catena Wyszków, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Damovo Bike Team, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Mireckimi i Bolkami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Twierdzą Modlin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto Nowy Dwór Mazowiecki i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje w niedzielę 24 kwietnia w podwarszawskiej Jabłonnie. Zapraszamy do Pałacu w Jabłonnie na spalanie kalorii po Świętach Wielkanocnych. Oczywiście na rowerach górskich!

GALERIA