KOLARSKA BITWA W RADZYMINIE

KOLARSKA BITWA W RADZYMINIE

To była znów prawdziwa bitwa na rowerach górskich. I to w dość trudnych warunkach. W kolarskich wyścigach LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie – mimo deszczowej pogody – wystartowało blisko 350 amatorów. Niezwykle atrakcyjna trasa przebiegała na pofałdowanym, interwałowym obszarze w trójkącie Radzymin – Rynia – Białobrzegi, m.in. w pobliżu historycznych bunkrów w Beniaminowie.

– Kolarze to wyjątkowi twardziele – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Cieszą bardzo dobre opinie uczestników, którzy na technicznych szlakach w lasach wokół Radzymina poradzili sobie doskonale. Peleton LOTTO Poland Bike Marathon kolejny raz udowodnił, że żadne przeszkody pogodowe nie są w stanie go zatrzymać.

Na dystansie MAX (52 km) najszybszy był Michał Podlaski z Radzymina. Aktualny brązowy medalista Górskich Szosowych Mistrzostw Polski wyprzedził Łukasza Woźnicę i Artura Mioduszewskiego (obaj z Damovo Bike Team). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Sylwią Tkaczyk (obie z Damovo Bike Team) i Sylwią Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), a za nim finiszowali Sławomir Banasik (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl) i reprezentant Kostaryki Anthony McFarlane (FTI Racing Team). W gronie kobiet zwyciężyła Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Klarą Troficką (Bike Expo Narodowy Team) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Rywalizację chłopców wygrał Fabian Mucharski, przed Antonim Mrowińskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Krzysztofem Dąbrowskim (SklepBicykl.pl – Perfectsource). Wśród dziewcząt triumfowała Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Adrianną Bader-Strzałą (Warszawski Klub Kolarski) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology). Swoje wyścigi Mini Cross w kolarskim miasteczku miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Mybike.pl i Stajnia Rowerowa Team, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i MCP Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin, a w rywalizacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Mireckimi i Bolkami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Radzymina i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Radzymin i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kolarski peleton pozostaje na Mazowszu. Kolejna dawka wyścigów i to aż potrójna już w niedzielę 25 września w Otwocku. Zawodom z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon towarzyszyć będą II Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT oraz III Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Maratonie MTB. Zapraszamy!

GALERIA